українська російська англійська

Визначено лауреатів премії імені Миколи Лисенка у 2018 році

20.02.2018 | 09:08

У Міністерстві культури України відбулося засідання комітету з присудження премії імені М. В. Лисенка За результатами таємного голосування премію імені М. В. Лисенка у 2018 році присуджено:

 

за напрямом «За видатні досягнення у професійній композиторській творчості» композитору Пілютікову Сергію Юрійовичу за твори: Концерт «Чорний дзвін» для фортепіано та симфонічного оркестру (2016 рік), «Око» для кнопочного акордеону та симфонічного оркестру (2017 рік), Концерт для скрипки та симфонічного оркестру «Ложь порхающей бабочки» (2017 рік);

 

за напрямом «За видатні досягнення у професійному виконавському мистецтві» саксафоністу Василевичу Юрію Володимировичу за концертну діяльність протягом останніх 5-ти років;

 

за напрямом «За видатні досягнення в музикознавстві» музикознавцю Олійник Олександрі (Лесі) Степанівні за серію статей 2013-2017 років з проблем розвитку та популяризації української сучасної музики.

 

 

Пілютіков Сергій Юрійович (1965 р. н.) – український композитор, педагог, музично-громадський діяч. Закінчив історичний факультет Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна та кафедру композиції та інструментування Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського (клас композиції Олександра Щетинського).  Директор департаменту по створенню музичної продукції телеканалу СТБ. Засновник та художній керівник Ансамблю нової музики «Рикошет» (з 1999 р.). Член Національної спілки композиторів України. лауреат всеукраїнських та міжнародних мистецьких конкурсів, володар мистецьких премій та гранту Президента України молодими діячами у галузі музичного мистецтва для створення і реалізації творчих проектів. Як музично-громадський діяч організував низку творчих проектів: курс публічних лекцій «Сучасні композиторські техніки», майстер-класи з композиторами Б. Шеффером, Г. Рое, Р. де Рааф та ін., серію публічних лекцій-бесід з композиторами В. Сильвестровим, О. Щетинським.  Твори композитора постійно звучать на численних фестивалях фестивалях як в Україні, так і за кордоном. Співпрацює з багатьма оркестрами, серед яких Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України, Симфонічний оркестр Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського України, Заслужений академічний симфонічний оркестр Українського радіо, Національний ансамбль солістів «Київська камерата», квартет саксофоністів під орудою Юрія Василевича, Цюріхський ансамбль нової музики (Швейцарія), Ксенакіс-ансамбль (Нідерланди), Стокгольмський квартет саксофоністів (Швеція) та ін., а також з оркестрами обласних центрів України. У творчому тандемі з композитором Сергієм Зажитьком створили проект у стилі рок-музики «Heat»/«Спека» та «Карнавальна спека».

 

 

Василевич Юрій Володимирович (1951 р. н.) – український кларнетист і саксофоніст, заслужений артист України, соліст оркестру Національної опери України, засновник та керівник Київського квартету саксофоністів Національної філармонії України, доцент кафедри дерев’яних духових інструментів Інституту мистецтв.Закінчив Київську державну консерваторію імені П. І. Чайковського як соліст та концертний виконавець (клас професора В’ячеслава Тіхонова).Лауреат всеукраїнських та міжнародних мистецьких конкурсів, член журі конкурсів виконавців на духових інструментах, володар численних відзнак і мистецьких премій, постійний учасник міжнародних мистецьких фестивалів, семінарів та майстер-класів закладів мистецької освіти як в Україні, так і за кордоном.У творчому доробку артиста понад 3500 концертів,  численні записи у фондах Українського радіо. Особливу увагу Юрій Василевич приділяє пропаганді українського мистецтва. Він – перший виконавець творів вітчизняних композиторів: Левка Колодуба, Віталія Годзяцького, Кармели Цепколенко, Віталія Губаренка, Івана Тараненка, Сергія Пілютікова, Юрія Іщенка та багатьох інших. Також артист є автором та ініціатором багатьох концертних програм в Національній філармонії України.

 

 

Олійник Олександра (Леся) Степанівна (1945 р. н.) – український мистецтвознавець, музично-громадський діяч, журналіст, доктор філософії, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки композиторів України, проректор з виховної, творчої роботи та міжнародних зв’язків Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського. Закінчила Київську державну консерваторію імені П. І. Чайковського по класу фортепіано та аспірантуру Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського Національної академії наук України. Науковий доробок Лесі Олійник становить понад 300 публікацій, серед яких монографії, наукові статті, відгуки на дисертації, передмови до буклетів, публікації у засобах масової інформації («Дзеркало тижня», «День», «Культура і життя», «Музика» тощо). Активну участь музикознавець бере у всеукраїнських та зарубіжних наукових конференціях, а також здійснює наукове керівництво кандидатських дисертацій. У своїх працях Леся Олійник розглядає розвиток української музичної культури в контексті розвитку європейської та світової. Особливу увагу музикознавець приділяє творчості Миколи Лисенка, Віталія Губаренка, Юлія Мейтуса, Євгена Станковича, Кармели Цепколенко, Віктора Косенка, Мирослава Скорика. Леся Олійник веде активну просвітницьку діяльність, є ініціатором, організатором та автором численних мистецьких проектів, всеукраїнських та міжнародних фестивалів і конкурсів, філармонійних циклів, радіо та телепередач. Також плідно співпрацює з дипломатичними установами та культурними центрами різних держав в Україні. Найбільш відомий громадськості її авторський проект «Музичні діалоги», в якому взяли участь понад 200 різних держав.

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України