українська російська англійська

Керівники обласних управлінь культури обговорили питання ефективного впровадження реформи децентралізації

23.02.2018 | 17:19

Під головуванням Міністра культури України Євгена Нищука відбулася нарада з керівниками структурних підрозділів у сфері культури місцевих держадміністрацій з питання ефективного впровадження реформи децентралізації.

 

 

Під час свого виступу  Міністр культури Євген Нищук детально зупинився на актуальних питаннях реалізації культурної політики на регіональному рівні в умовах впровадження реформи децентралізації. Основними питаннями, які на його думку, потребують спільного обговорення та вирішення є належне забезпечення людськими та фінансовими ресурсами обласних та місцевих департаментів, управлінь культури.

Євген Нищук звернув увагу присутніх, що основне завдання Мінкультури це формування та реалізація державної політики в галузі культури, для підтримки ж регіональних ініціатив існує два нових інструменти -  Український культурний фонд  та Український інститут книги та закликав присутніх  долучатись до активної роботи з ними.

Окремо Євген Нищук зупинився на питанні охорони культурної спадщини в умовах децентралізації та ініціативах Міністерства культури в цьому напрямку. У  2018 році Україна приєдналася до європейської ініціативи - проведення Року культурної спадщини, «Ефективне впровадження згаданих ініціатив  в Україні можливе лише завдяки узгодженості та тісній співпраці на національному та регіональному рівнях. Тому я вдячний за ту співпрацю, яка вже склалась між нами, яка, я певен, буде продовжуватись й надалі », - наголосив Євген Нищук.

 

 

Під час наради, учасниками якої стали керівники структурних підрозділів Міністерства культури, представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та керівники структурних підрозділів у сфері культури місцевих держадміністрацій, була розглянута низка актуальних питань, пов’язаних  з проведенням реформи децентралізації.  Так, директор Департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської ОДА Валентина Животовська поділилася досвідом проведення децентралізація галузі культури в регіоні.

Про шляхи збереження закладів культури в сучасних умовах децентралізації та успішний досвід в цьому напрямку розповіла Світлана Думинська, директор Департаменту культури, туризму та курортів Херсонської ОДА. Зокрема, вона  розповіла про створення інформаційно-культурного простору для внутрішньо переміщених осіб, воїнів АТО та їх родин, на базі бібліотек Херсонської області.

 

«Враховуючи тенденції скорочення наших бібліотек, ми вирішили переорієнтувати бібліотечні заклади у центри реабілітації, адже ми, Херсон - прикордонна область, де знаходяться як військовослужбовці, так і переселенці з Криму та зони АТО. Це необхідно не лише для них, а й для нас. Наше завдання надавати інформаційну підтримку, проводити освітні заходи для військових та  переміщених осіб для соціальної і психологічної адаптації, шляхом проведення тренінгів», - каже Світлана Думинська.

 

 

«Ми також маємо сприяти підвищенню освітнього і мовного рівня шляхом  проведення курсів підвищення знання іноземної та української мови, сприяти соціальній реабілітації, шляхом культурно-масових заходів просвітницького та розважального характеру. Як приклад, ми нещодавно робили фотосесію для наших бійців, які повернулись з передової додому, та для їх родин. З цих світлин ми зробили виставку, яка демонструє, що після війни життя не завершується, що в житті багато позитиву».

 

Окрім того під час наради порушувались питання взаємодія з закладами спеціалізованої мистецької освіти , а також  питання охорони культурної спадщини в умовах децентралізації.

 

 

Про заходи, спрямовані на охорону пам’яток Івано-Франківщини  розповів начальник управління культури, національностей та релігій Володимир Федорак.

«Україна має велику кількість артефактів та пам’яток, зокрема, в сфері археології, що є предметом заздрості багатьох європейських археологів. Якщо брати до уваги Івано-Франківську область, то на її території знаходиться близько 4 тисяч пам’яток, з них – 107 національного значення та 3 об’єкта  внесено до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Ми маємо оберігати ці колосальні артефакти», - говорить Володимир Федорак, - «Я переконаний, що збереженням нашої культурної спадщини має займатись не лише держава, потрібно самостійно шукати шляхи вирішення проблем, пов’язаних з охороною пам’яток. Ми проводимо багато заходів, спрямованих на підтримку і розвиток нашої спадщини, зокрема, це міжнародні семінари, колегії та програми збереження, І вдячні за підтримку Міністерства культури за підтримку наших ініціатив».

 

 

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України