українська російська англійська

ПРОТОКОЛ № 7 ЗАСІДАННЯ ПРЕЗИДІЇ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ПРИ МІНІСТЕРСТВІ КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ ВІД 16 ЛЮТОГО 2018 РОКУ

26.02.2018 | 11:25

 16 лютого 2018 року, 10.00 – 12.00

м. Київ, вул. І.Франка, 19

Міністерство культури України

 

Присутні: Кожушко Б.В., голова Громадської ради при Міністерстві культури України; 6 членів Президії Громадської Ради; Боргун Т.С., (за довіреністю, без права голосу) Зеленецький Д.О., керівник Патронатної служби Міністра культури України,  Диннікова І.О., відповідальний секретар Громадської ради.

Відсутні: Хачатрян Л.Е. , Жилкін Я.О.(з поважних причин)

 

Порядок денний:

1.      Нагородження членів Комісії з питань свободи совісті Почесними грамотами Міністерства культури (відп. - Д.О. Зеленецький).

2.      Щодо обвалу частини муру Старої Фортеці у Камянці-Подільському.

3.      Звіти про роботу Комісій за 2017 рік (відп. – голови Комісій).

4.      Погодження планів роботи Комісій на 2018 рік (січень – червень).

5.      Щодо не освоєння бюджетних коштів, виділених Міністерством культури на виконання культурно-мистецьких програм за результатами розгляду конкурсних пропозицій, поданими ІГС у 2016-2017 роках (доповідач – Б.Кожушко).

6.      Інформація  від голови Союзу промисловців Донбасу пана В.В. Редька

7.      Різне.

а) щодо необхідності вдосконалення процедури конкурсного добору керівників закладів культури, яка регламентується ст.21 Закону України «Про культуру»  (доповідач – Б.Кожушко);

б) інформація про зміни до Положення про Громадську раду при Міністерстві культури України;

в) затвердження кандидатур до складу фахівців при Комісії з питань мистецтв та культурно-мистецької освіти.

 

Слухали: Кожушка Б.В., який відкрив засідання Президії Громадської ради при МКУ, оголосив про легітимність зібрання (присутні 7 членів Президії ГР з 9 по списку) та запросив керівника патронатної служби Міністра Дмитра Зеленецького для вручення нагород членам Громадської ради.

 

По першому питанню.

Слухали: Зеленецького Д.О. виступив з подякою членам Громадської ради за плідну та конструктивну співпрацю та  вручив Почесні грамоти Міністерства членам Комісії з питань свободи совісті. Почесними грамотами від Міністерства культури України нагороджені: Сліпенко Д.Л., Безкровний Г.М., Василенко В.С., Котлякова Л.К., Оганесян О.М.

 

По другому питанню.

 

Слухали: Кожушка Б.В. який поінформував членів Президії Громадської Ради про неприємну ситуацію, яка склалась у Кам’янець-Подільській фортеці, яка, на превеликий жаль, на сьогодні не є складовою частиною Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець», зокрема, щодо обвалу частини муру Старої Фортеці. Виступаючий нагадав присутнім, що не так давно, а саме в 2011 році, в Старій Фортеці вже обвалилася башта Західного бастіону. Тоді завдячуючи надзвичайним зусиллям Уряду масштабну аварію вдалося ліквідувати, а ситуацію стабілізувати. На переконання доповідача,такі неприємності відбуваються через перебування перлини Камянця-Подільського – Старої Фортеці – у комунальній власності. Міський бюджет ніколи не зможе виділяти необхідні кошти для належного утримання такої цінної памятки з банальної причини – необхідної суми грошей для цього в міста ніколи не було і не буде. Тому вихід з положення лише один. Для збереження надзвичайно цінної памятки архітектури її треба невідкладно вилучати з комунальної власності і передавати до державної власності. Після завершення згаданої процедури Стару Фортецю можна буде передати в оперативне управління Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець». В заповіднику є досвідчені фахівці, а держава забезпечить надходження коштів для проведення реставраційних робіт.

Слухали: Юрченко-Микиту О.В., Сліпенка Д.Л., які взяли участь в обговоренні питання і запропонували підготувати відповідне звернення до Прем’єр-Міністра України та Міністра культури України.

Голосували: «ЗА» - 7, «ПРОТИ» - 0, «УТРИМАЛИСЬ» - 0, «НЕ ГОЛОСУВАЛИ» - 0.

Вирішили: Направити до Уряду України та Кам’янець-Подільської міської ради звернення, щодо запуску процедури вилучення Старої Фортеці з комунальної власності і передачі до державної власності.

 

По третьому питанню.

 

Слухали голів Комісій: Стебельську О.С., Юрченко-Микиту О.В., Сліпенка Д.Л. та Садаєва С.А.

Слухали: Кожушка Б.В., який запропонував затвердити звіти Комісій за 2017 рік, узагальнити викладену головами Комісій інформацію та опублікувати на сайті Міністерства Звіт роботи Громадської ради за 2017 рік.

Голосували: «ЗА» - 7,  «ПРОТИ» - 0,  «УТРИМАЛИСЬ» - 0, «НЕ ГОЛОСУВАЛИ» - 0.

Вирішили: затвердити та опублікувати Звіт роботи Громадської ради за 2017 рік.

 

По четвертому питанню.

Слухали: Кожушка Б.В. який запропонував затвердити надані в письмовій формі плани Комісій за 2018 рік (січень-червень), узагальнити  та опублікувати на сайті Міністерства План роботи Громадської ради на 2018 рік.

Голосували: «ЗА» - 7,  «ПРОТИ» - 0,  «УТРИМАЛИСЬ» - 0, «НЕ ГОЛОСУВАЛИ» - 0.

Вирішили: затвердити та опублікувати План роботи Громадської ради за 2017 рік.

 

По п’ятому  питанню.

 

Слухали: Кожушка Б.В., який поінформував членів Президії Громадської Ради про не освоєння бюджетних коштів, виділених на виконання культурно-мистецьких програм за результатами розгляду конкурсних пропозицій, поданими ІГС у 2016-2017 роках. В першу це стосується проектів «Світова класика Українською» та Всеукраїнський конкурс  «Фестиваль класичної гітарної музики» на загальну суму 75.0 тис. грн, організаторами подання якого були члени нашої Громадської ради Бондаренко А.І. та Нужа Г.В. Не освоєння бюджетних коштів є досить неприємною подією для бюджетної установи, а тим більше коштів, виділених на виконання конкурсних програм.

Слухали: Бондаренка А.І., який надав членам Президії свої пояснення причин не проведення свого проекту і вибачився за те, що спричинив таку ситуацію.

Вирішили: рекомендувати ІГС, які будуть членами наступної Громадської ради при Мінкультури серйозніше та відповідальніше відноситися до процедури подання конкурсних пропозицій, і, особливо, виконання переможцями самих проектів.

 

По шостому питанню.

 

Слухали: Кожушка Б.В., який нагадав членам Президії про розіслані матеріали, які включають презентацію  проекту фестивалю «Наше Різдво на Донеччині» та звернення   голови Союзу промисловців Донбасу пана В.В. Редька з проханням підтримати даний  проект та запросив присутніх до обговорення даного питання.

Слухали: Бондаренка А.І., Стебельську О.С.,які взяли участь в обговоренні та запропонували підтримати даний проект і підготувати лист від Громадської ради на підтримку проекту та обговорити можливість подальшої співпраці.

Голосували: «ЗА» - 7,  «ПРОТИ» - 0,  «УТРИМАЛИСЬ» - 0, «НЕ ГОЛОСУВАЛИ» - 0.

Вирішили: підготувати лист від Громадської ради керівнику Донецького регіонального відділення Українського союзу промисловців (ДРВ УСПП).

 

По сьомому питанню.

а) Слухали: Кожушка Б.В. щодо необхідності вдосконалення процедури конкурсного добору керівників закладів культури, яка регламентується ст.21 Закону України «Про культуру». Голова Громадської ради нагадав, що рішенням Громадської ради було підтримано ініціативу Нужі Г.В. звернутись з листом до Міністерства культури з пропозиціями внесення змін до Закону України від 28.01.2016 № 955-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи в сфері культури і конкурсної процедури призначення керівників державних і комунальних закладів культури". До Міністерства було надіслано лист-звернення та порівняльна таблиці з запропонованими змінами до Закону. 9 лютого2017 року від Міністерства надійшов лист на ім’я голови Громадської ради з проханням надати конкретні обґрунтування щодо запропонованих змін до норм даного Закону.

Слухали: Боргуна Т.С., Стебельську О.С., які  взяли участь в обговоренні та запропонували повідомити Нужу Г.В. щодо необхідності надати Голові Громадської ради порівняльну таблицю з запропонованими змінами до Закону, де буде додано колонку з обґрунтуванням до кожної зміни.

Слухали: Кожушка Б.В. який наголосив на необхідності внесення змін до Проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення конкурсної процедури призначення керівника державного чи комунального закладу культури № 6768 від 19.07.2017р.

Слухали: Юрченко-Микита О.В., Стебельська О.С. взяли участь в обговоренні.

Слухали: Кожушка Б.В. який запропонував проголосувати за рішення доручити Нужі Г.В. підготувати відповідь Міністерству культури України та надати обґрунтування до запропонованих змін та за узгодженням з Президією Громадської ради подати до Міністерства зміни до  Проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення конкурсної процедури призначення керівника державного чи комунального закладу культури № 6768 від 19.07.2017р.(готує Кожушко Б.В.)

 

Голосували: «ЗА» - 7,  «ПРОТИ» - 0,  «УТРИМАЛИСЬ» - 0, «НЕ ГОЛОСУВАЛИ» - 0.

Вирішили: доручити Нужі Г.В. підготувати відповідь Міністерству культури України; Кожушку Б.В. доручити підготувати звернення про зміни до  Проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення конкурсної процедури призначення керівника державного чи комунального закладу культури № 6768 від 19.07.2017р.

 

б) Слухали: Кожушка Б.В. який повідомив членам Президії Громадської ради, що відповідно до рішення Громадської ради на засіданні 14 грудня 2017 року було підготовлено проект наказу «Про внесення змін до Положення Громадської ради при Міністерстві культури України» де пропонувалося у підпункті 4 пункту 4 Положення  слово «антикорупційну» виключити (йдеться про «антикорупційну експертизу»).  Від керівництва Міністерства ми отримали відповідь, що даний наказ не буде підписаний у зв’язку з тим, що цей пункт за змістом є одним із базових завдань Громадської ради та не підлягає вилученню із Типового Положення про Громадські ради при органах центральної влади.

Слухали: Котлякову Л.К., Сліпенка Д.О., Стебельську О.С., Садаєва С.А, Юрченко-Микиту О.В., Боргуна Т.С., які  взяли участь в обговоренні питання.

Слухали: Кожушка Б.В., який запропонував Сліпенкові Д.Л. підготувати лист до НАЗК від Громадської ради з метою отримання більш конкретної відповіді щодо розповсюдження на членів Громадської ради зобов’язання подавати електронні декларації за 2017 рік.

Голосували: «ЗА» - 7,  «ПРОТИ» - 0,  «УТРИМАЛИСЬ» - 0, «НЕ ГОЛОСУВАЛИ» - 0.

Вирішили: доручити Сліпенкові Д.Л. виготовити лист до НАЗК від Громадської ради щодо необхідності заповнення е-декларацій членами ГР.

 

в) Слухали: Стебельську О.С. яка повідомила про двох кандидатів до складу робочих груп фахівців при Комісії з питань мистецтв та культурно-мистецької освіти:  Іванову Л.І ("ВО"Довічне право інваліда, ветерана, учасника бойових дій") та Кондратенко Т.Г (головний редактор дитячого журналу "Я сама"). Виступаюча поінформувала присутніх, що Комісія відповідне рішення прийняла і звернулася до членів Президії Громадської ради з пропозицією затвердити запропоновані кандидатури.

Голосували: «ЗА» - 7,  «ПРОТИ» - 0,  «УТРИМАЛИСЬ» - 0, «НЕ ГОЛОСУВАЛИ» - 0.

Вирішили: включити до складу робочих груп фахівців при Комісії з питань мистецтв та культурно-мистецької освіти Іванову Л.І  та Кондратенко Т.Г.

 

г) Слухали: Стебельську О.С. яка порушила питання щодо дисципліни відвідування членами Комісії з питань мистецтв та культурно-мистецької освіти засідань та запропонувала на найближчому засіданні Громадської ради поставити питання про виключення з Громадської ради тих членів Комісії, які майже не беруть участь у роботі та більше ніж двічі не були присутніми на засіданнях (п.13 Положення про Громадську раду при Міністерстві культури України).

Слухали: Кожушка Б.В., який запропонував до найближчого засідання Громадської ради підготувати графік відвідування засідань членами Комісії з питань мистецтв та культурно-мистецької освіти із зазначенням причин відсутності членів Комісії та довести цю інформацію до відома членів Громадської ради на Засіданні Громадської ради.

Голосували: «ЗА» - 7,  «ПРОТИ» - 0,  «УТРИМАЛИСЬ» - 0, «НЕ ГОЛОСУВАЛИ» - 0.

Вирішили: доручити голові Комісії з питань мистецтв та культурно-мистецької освіти підготувати графік відвідування засідань членами Комісії.

 

 

 

Голова Громадської ради                                            Кожушко Б. В.

 

Відповідальний секретар                                             Диннікова І. О.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України