українська російська англійська

Прем'єра опери "Паяци" на сцені Харківської опери

28.02.2018 | 15:25

24 та 25 лютого 2018 року на сцені Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. В. Лисенка відбулася прем'єра: непересічна постановка шедевру музичного веризму, опери «Паяци» Руджеро Леонкавалло.

 

 

Руджеро Леонкавалло був неординарною особистістю: прекрасним піаністом, (він концертував в різних країнах Європи, був акомпаніатором Е. Карузо), композитором (його перу належать 20 опер, камерні та симфонічні твори) й лібретистом (звання доктора літератури Р. Леонкавалло отримав в 20 років). Але в історію світової музичної культури йому судилося увійти лише одним твором: оперою «Паяци», що стала своєрідним маніфестом веризму. Джерелом натхнення опери стала подія, свідком якої майбутній композитор став в пору юності: актор мандрівного театру вбив під час вистави свою дружину та її коханця. Лібрето і музику опери композитор написав в рекордно короткий термін – п'ять місяців. Прем’єра опери, що відбулася  21 травня 1892 року на сцені міланського театру Dal Verme, миттєво зробила композитора знаменитим: «Паяци» облетіли кращі сцени Європи, США та Канади. Вже через два роки після  прем'єри  оперу було представлено ​​на харківській сцені. «Паяци»  постійно утримувалися на харківській афіші, в тому числі завдяки великій кількості яскравих авторських та вокальних індивідуальностей в оперній трупі. 

 

Постановниками нової версії опери стали досвідчений музикант, випускниця Національної музичної академії Вікторія Рацюк, яка вперше в Україн поєднала дві найважливіші для оперного спектаклю функції – режисера і диригента-постановника, та відомий художник-постановник Наталя Кирилова, учениця одного з найславетніших театральних художників ХХ століття Валерія Левенталя. Постановникам вдалося повністю переосмислити хрестоматійне трактування опери, знаходячи для цього інше місце дії, нові образні характеристики та біографії героїв, тобто на харківській сцені було створене нестандартне драматургічне й художнє рішення, яке дозволило глядачам по-новому поглянути на вічну історію кохання, ревнощів та помсти.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України