українська російська англійська

На засіданні Комітету ВРУ з питань культури і духовності розглянули хід і результати виконання Програми діяльності Уряду в частині реалізації культурної політики

01.03.2018 | 10:19

Міністр культури України Євген Нищук та перший заступник Міністра культури Світлана Фоменко взяли участь у засіданні  Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності, під час якого розглядались хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2017 році в частині здійснення соціально-гуманітарних реформ.

З огляду на ключові пріоритети  діяльності Уряду у 2017 році в культурній сфері, очільники Міністерства культури України поінформували про здійсненні відомством кроки по реалізації Програми діяльності Кабінету Міністрів України (повний текст Звіту про хід  і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2017 році) .

 

Поруч з досягненнями в культурній сфері, які представив очільник  відомства, було порушено низку надзвичайно важливих для успішного виконання пріоритетів діяльності Міністерства культури України питань. Зокрема, внесення  змін до Закону України «Про культуру» в частині запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури, який підтримується Міністерством культури  і наразі знаходить на розгляді в Парламенті.

Ще одним важливим питанням є налагодження діяльності ДП «Кримський дім», яке створене з метою  забезпечення захисту прав і свобод громадян України, у тому числі корінних народів та національних меншин на тимчасово окупованій території України, а також сприяння у задоволенні їх політичних, інформаційних, освітніх, наукових, національно-культурних та духовних потреб. Створення та діяльність ДП «Кримський дім» повністю відповідає завданням Мінкультури  у сфері  міжнаціональних відносин та захисту прав національних меншин та реалізації етнонаціональної політики держави, який, в свою чергу, є єдиним державним підприємством, що забезпечує їх реалізацію. Завданням Мінкультури  є  створення на базі ДП «Кримський дім» більш широкої платформи, а саме – Будинку національностей.

 

Під час засідання депутати Комітету з питань культури і духовності також порушили питання збереження архівів Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України, який на правах оренди розміщується у приміщенні Бурси – пам’ятки архітектури ХVІІІ ст., що належить Національному заповіднику «Софія Київська». За останні роки зафіксоване погіршення технічного стану будівлі,  а на окремих ділянках  навіть аварійне, що на  сьогодні є серйозною загрозою для унікального документального та рукописного архіву дiячiв української літератури і мистецтва. Комітетом  було висловлена думка у доцільності забезпечити Міністерством культури збереження частини музейних предметів у фондових  приміщеннях музейних закладів підпорядкованих відомству, що,  на думку депутатів, забезпечить збереження  та подальший розвиток зазначеної установи.

 

Окремим фокусом уваги  під час засідання  стало питання збереження та розвитку унікального навчального закладу у галузі балету – Київського державного хореографічного училища. Вирішення цього питання можливе завдяки прийняття  законопроекту (№7506), ініційованого Комітетом культури і духовності  за результатами виїзного засідання до Київського державного хореографічного училища у грудні 2017 року. Внесення змін до Бюджетного кодексу України забезпечить фінансування Київського державного хореографічного училища за рахунок Державного бюджету у 2018 році та сприятиме поступовому перетворенню училища на Українську академію балету.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України