українська російська англійська

Фахівці Мінкультури знайомляться з об'єктами фіналістів проекту "Малі міста - великі враження" Харківщини

01.03.2018 | 16:46

Заступник Міністра культури України Тамара Мазур перебуває з робочою поїздкою  на Харківщині,  з метою  ознайомлення з  локаціями проектів, які стали фіналістами конкурсного відбору проекту  «Малі міста  - великі враження», ініційованого Міністерством культури . Це  два із восьми проектів, відібраних для впровадження пілотних культурних стартапів, що пов'язані із культурною спадщиною, реалізація яких сприятиме подальшому культурно-економічному розвитку регіону -  «Репенський пленер» (м.Чугуїв, Харківська область) та  «Культурний хакатон» (село Шарівка Харківської області).

У рамках поїздки заступник Міністра культури України Тамара Мазур зустрілась з головою Харківської ОДА Юлією Світличною з метою обговорення стану збереження та охорони об’єктів культурної спадщини регіону. 

Як повідомила очільниця Харківської ОДА, у  регіоні є значна кількість об’єктів культурної спадщини, які внесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток як місцевого так  національного значення. На даний момент нараховується 971 об’єкт культурної спадщини Харківщини, 34 з яких –  пам’ятки національного значення. Серед об’єктів, питання збереження та розвитку яких є особливо актуальними сьогодні, Юлія Світлична відзначила палацово-парковий комплекс у селищі  Шарівці Богодухівського району.

«Ми раді увазі, яку Міністерство культури приділяє об’єктам культурної спадщини Харківській області та нашій плідній співпраці. Зокрема, внесення будівлі Держпрому до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятки національного значення. З тими можливостями, які отримав обласний бюджет завдяки децентралізації, та з тими пріоритетами, які ми окреслили в розвитку регіону, сьогодні багато робиться для розвитку культури», - наголосила  Юлія Світлична.

Заступник Міністра культури України Тамара Мазур відзначила, що Харківщина кожного року підтверджує свій статус культурної столиці Сходу України, де постійно реалізуються нові та цікаві проекти, у тому числі значна увага приділяється розвитку та популяризації  нерухомої культурної спадщини краю.

Вона також підкреслила, що завдяки проекту «Малі міста – великі враження», такі знакові об’єкти культурної спадщини Харківщини, як палацово-парковий комплекс у Шарівці, будуть  презентовані  для широкої аудиторії.

«Такий величний комплекс може стати одним із культурних центрів регіону, він заслуговує на увагу і може презентувати Харківщину та Україну на іншому рівні. Тільки спільними зусиллями центральна влада, місцева влада і органи місцевого самоврядування зможуть реалізувати подібні проекти і дозволять культурній спадщині стати основою культурно-економічного розвитку  як регіону, так і держави  загалом», -  говорить Тамара Мазур

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України