українська російська англійська

"Український Схід" проведе "Шевченківські дні" на Луганщині

06.03.2018 | 17:25

9-10 березня, у рамках проекту "Український Схід", на Луганщині відбудеться низка культурно-мистецьких акцій "Шевченківські дні"

Спільно з Луганською обласною та Сватівською районною адміністраціями Міністерство культури України запланували зустрічі з митцями в бібліотеках, читацьку конференцію «Тарасові шляхи: від земних життєдайних криниць – до високостей волі та духу», відкриття виставки народних майстрів, показ короткометражних стрічок про Шевченка від студії «Віател», виставу театру ляльок і святковий концерт.

Також планується провести  флеш-моб з читання творів Тараса Шевченка, який розпочнуть місцеві мешканці, а гості із Києва та Харкова долучаться. У творчій команді проекту цього разу: сучасний кобзар, народний артист України Роман Гриньків, поет Артем Полежака, співачки Лариса Дедюх, Ольга Нестеренко і Анжеліка Рудницька та театр ляльок із Хмельницького.

«Дуже радісно, що на Луганщині ведеться така активна культурна і освітня робота, працює багато гуртків для дітей, відроджуються ремесла. Це все проходить у відремонтованих, відреставрованих будинках культури, які за роки війни були фактично зведені з руїн чи запустіння. Це той культурний фронт, який дуже важливий в тилу»,  - розповідає радник Міністра культури України Анжеліка Рудницька.

«Родзинка творчого десанту стане вистава «Спогад» за мотивами творів Шевченка у постановці Хмельницького академічного обласного театру ляльок. Її особливість в тому, що глядач побачить і ляльок, і гру акторів, і піщану анімацію. Програма «Шевченківських днів» буде не лише насиченою, а й цікавою і дітям, і дорослим».

 

Учасники проекту «Український схід» відвідають ще два селища - Свистунівку і Коломийчиху, де передадуть до місцевих бібліотек книги.

 

Нагадаємо,  що проект "Український Схід" реалізується Міністерством культури України спільно з Луганською та Донецькою військово-цивільними адміністраціями та волонтерами і спрямований на підтримку військових і цивільних, які знаходяться в зоні АТО.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України