українська російська англійська

Міністр культури ознайомився зі станом об'єктів національної пам'яті Черкащини

10.03.2018 | 08:59

9-10 березня в рамках Шевченківських днів Міністр культури України Євген перебуває у робочій поїздці на Черкащину. У пам’ятних місцях Національного заповіднику “Батьківщина Тараса Шевченка” Міністр культури віддав шану видатному українцю та його родині, а також ознайомився з поточним станом ряду об’єктів національної пам’яті, розміщених на Черкащині.

Так Євген Нищук відвідав села Моринці, Шеченкове, а також Будищанський природний парк, на території якого знаходиться будинок П. Енгельгардта. За історичними довідками саме тут у 1828-1829 рр. Тарас Шевченко був козачком у  поміщика, і саме ці роки пов’язують з початком розвитку творчої діяльності молодого поета та художника.

За інформацією керівництва Заповідника, на початку 2013 року розпочалися роботи по відновленню історичної будівлі, були проведені конкурсні торги на визначення генпідрядної організації та фактично освоєні кошти. Втім, роботи не були завершені, а сама будівля досі перебуває у невтішному стані.

За словами Міністра культура, роботи по впорядкуванню Заповідника, а також пам’ятних місць, пов’язаних з видатними українцями, а надто у рік, оголошений в Україні Роком культурної спадщини, вкрай потрібно упорядковувати та залучати для цього, як державні так і кошти місцевих бюджетів. Така велика спільна робота,  переконаний Міністр культури, створить неабиякий туристичний сплеск у регіоні.

“Черкащина – це серце України. Саме ця земля подарувала нам багатьох геніїв – Тараса Шевченка та Богдана Хмельницького, героїв визвольної війни Максима Залізняка та Івана Гонту, тут народились Нечуй-Левицький та Гулак-Артемовський і цей перелік можна продовжувати. Це ті безсмертні скарби, які ми маємо зберігати і примножувати у пам’яті народу. Навколо цих людей є безліч історії та легенд, що не поступаються героїзмом відомим світовим шедеврам кіно та літератури. Нам треба лише взяти ці дорогоцінні знання і перетворити їх на діаманти. А також створити людям можливість бути доступними до цих легенд. Певен, розвиток культури області напряму пов’язаний з розвитком усієї крани, її економічного та туристичного потенціалу. Адже, саме успішна культура є фундаментом цих капітальних перетворень. І, переконаний, спільними зусиллями, нам вдасться це зробити”, -  говорить він.

 Євген Нищук також зазначив, що звертатиметься до колег з Державного агентства автомобільних доріг, аби привернути увагу на складний стан під'їздів до національних заповідників, великих музеїв, замків, пам’яток історії та культури.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України