українська російська англійська

Відбулось нагородження лауреата Премії імені Миколи Гоголя

03.04.2018 | 11:02

У Національному музеї літератури України до дня народження письменника відбулася церемонія нагородження лауреата Премії імені Миколи Гоголя.

Цьогорічним лауреатом премії імені М. В. Гоголя став Артем Чех (Чередник Артем Олександрович) за твір "Точка нуль».

 

 

Привітати  лауреата прийшли митці, літературознавці та прихильники творчості  Артема Чеха.

Диплом лауреату вручив заступник Міністра культури України Юрій Рибачук, який привітав письменника з гідною відзнакою його творчості та побажав нових досягнень.

 

 

Артем Чех  - сучасний український письменник народився 13 червня 1985 р. у Черкасах.  У 2002 році вступив до Державної Академії керівних кадрів культури і мистецтв на спеціальність «соціологія».

У 2007 році з книжкою “Цього ви не знайдете в Яндексі” став переможцем всеукраїнського конкурсу “Міській молодіжний роман”.  Автор 9 прозових та  нон-фікшн книжок. Головний редактор проектів “94 дні. Євромайдан очима ТСН” та “Війна очима ТСН”. З травня 2015 по липень 2016 рр. служив у лавах ЗСУ.

 

 

У своєму творі «Точка нуль» письменник, який пробув 10 місяців на передовій, без пафосу й надмірного натуралізму, зі здоровою самоіронією та відвертістю створює образ сучасного українського військового, не ідеалізованого безстрашного епічного воїна, а героя нашого часу.

 

 

Нагадаємо, що Премія імені Миколи Гоголя присуджується щороку на конкурсних засадах прозаїкам, драматургам та сценаристам за найкращі літературно-мистецькі твори, що наслідують традиції творчості М.В. Гоголя, збагачені концептами історичної романістики, містицизму та сатири, та утверджують національну самоідентифікацію.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України