українська російська англійська

Презентовано виставку "Місто милосердя. Лікарня Мечникова"

03.04.2018 | 11:56

У Національному музеї історії України у Другій світовій війні, у рамках проекту «Український Схід», презентували виставку «Місто милосердя. Лікарня Мечникова». Виставка розповідає про самовіддану працю, самопожертву і високу професійну майстерність  Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені І.І. Мечникова . Це подяка і подарунок унікальному колективу до 220-річчя з дня заснування закладу.

 

 

У відкритті проекту взяли участь  герої виставки – лікарі-«мечниківці» на чолі з головним лікарем Сергієм Риженком.

Презентацію виставки також відвідав Міністр культури України Євген Нищук,  перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, Герой України генерал-майор Ігор Гордійчук, воїни-захисники, чиї життя були врятовані лікарями,  та члени родин цих мужніх воїнів. 

«Це унікальна лікарня, яка брала на себе основне навантаження та відповідальність за наших бійців, які поступали до рук лікарів з передової,  воїнів, які потребували найскладнішої та найфаховішої  допомоги і  отримували її. Вражає  той факт, скільки людей було врятовано саме зусиллями цих лікарів», - сказав під час свого виступу Міністр культури України Євген Нищук.

 

 

«Для тисячі українських родин  ви є янголами милосердя, які подарували їм нові життя. Ви знаходитись в їхніх думках і серцях щодня, переконаний, ви відчуваєте молитву всіх родин тих воїнів, яких ви врятували. І це має надавати вам великої сили та  наснаги в цій благородній, але надзвичайно відповідальній та важкій роботі», - додав Міністр  звертаючись до присутніх лікарів

 

Міністр культури також подякував колективу Національного музею історії України у Другій світовій війні, який підготував такий масштабний та цікавий проект. За його словами Євгена Нищука,  цей  музейний заклад став справжнім майданчиком  для свідчення тих подій,  які зараз відбуваються на Сході України.

 

«Сьогодні  зі мною приїхали найкращі лікарі, всі разом ми врятували 2,5 тисячі наших важкопоранених воїнів. В них було мало часу вижити, але за кожного з них наші лікарі боролися до останнього. Адже ці славні воїни справжні герої  - вони ризикуючи усім, у тому числі своїм життям боролися  за Україну»,  - розповідає головний лікар Сергій Риженко.

Він також подякував музейним співробітникам, які провели кропітку роботу і зібрали цікавий матеріал у масштабний проект

 

Виставка розповідає про самовіддану працю медиків в нерозривному зв’язку з історіями врятованих ними українських бійців. В експозиції відтворена символічна операційна, а також представлені  різноманітні артефакти, привезені з лікарні, історії медиків та врятованих ними військовослужбовців.

 

 

За словами Героя України, генерал-майора Ігоря Гордійчука, завдячуючи злагодженій та високопрофесійні праці медиків цієї лікарні  українські бійцям  не тільки рятують життя, але й дають змогу продовжувати служити на благо Батьківщини.

«Не дивлячись ні на що, наші хлопці впевнені, що якщо щось трапиться - є лікарня Мечникова, яка має величезний досвід і де обов’язково врятують їх життя та поставлять на ноги. Велика подяка лікарям», - говорить він.

 

За чотири роки через дбайливі руки лікарів Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені І.І. Мечникова пройшли понад 2500 поранених. Було проведено тисячі хірургічних операцій та реабілітаційних заходів, які врятували життя 99% українських військовослужбовців, доправлених із фронту.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України