українська російська англійська

У Києві розпочалися урочистості заходи з нагоди 100-річчя Олеся Гончара

03.04.2018 | 14:23

Сьогодні, 3 квітня розпочалися урочистості з нагоди 100-річчя від дня народження письменника, громадського діяча, першого Лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, Голови Спілки письменників України, академіка НАН України, Героя України Олеся Гончара.

В  Інституті філології  Київського національного університету  імені Тараса Шевченка відбулась церемонія відкриття  Музею-кімнати імені Олеся Гончара. У заході взяли участь Міністр культури України Євген Нищук, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський і директор Інституту філології Григорій Семенюк.

«Свого часу Міністерство культури підтримало ініціативу родини Гончарів створити в Києві музейну кімнату Олеся Терентійовича та провести на державному рівні відзначення 100-річчя цієї видатної особистості. Зусилля не були марними і сьогодні ми відкриваємо унікальний Музей-форум», - сказав Євген Нищук.

 

 

«Відкриття музею-кімнати Олеся Гончара – це не тільки велика урочиста подія, але й занурення в ту атмосферу, в якій жив і творив один із класиків української літератури. У майбутньому цей Музей-кімната  стане майданчиком для проведення конференцій, зустрічей, презентацій і диспутів. І це є чудовою ініціативою родини Гончарів».

Першими відвідувачами Музею-кімнати стали дружина письменника Валентина Гончар, онука Гончара,  письменники, громадські і культурні діячі.

 

 

Заходи продовжились спецпогашенням художнього поштового конверту з оригінальною маркою, який Укрпошта 28 березня ввела в обіг на честь святкування 100-річчя Олеся Гончара. Також відбулося урочисте засідання та врученням Державної літературної премії ім. Олеся Гончара

 

 

У музичній програмі - виступ гурту "Шпилясті кобзарі", дуету «Сестри Адріана та Мідея Наруцькі» та інші.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України