українська російська англійська

Державну літературну премію ім. Олеся Гончара отримала Тетяна Пишнюк за твір "Нерозгаданий постскриптум"

03.04.2018 | 15:25

У рамках урочистих заходів з нагоди відзначення 100-річчя від дня народження письменника відбулося  вручення щорічної Державної літературної премії ім. Олеся Гончара. За рішенням комітету з присудження премії імені Олеся Гончара лауреатом премії у 2018 році стала письменниця Тетяна Фольварочна (Пишнюк) за книгу «Нерозгаданий постскриптум».

 

«Сьогодні всі ми вшановуємо  постать класика української літератури Олеся Гончара, якому виповнюється 100 років від дня народження. В своїх поглядах і життєвих принципах він був надзвичайно сильною особистістю. Мільйони українців виросли на його правдивих творах. Особливе ставлення в Олеся Гончара було до мови. Саме він зауважив, що мова – це душа кожної культури, джерело й запорука  її розвитку і про це слід завжди пам’ятати», - наголосив Міністр культури України Євген Нищук,  вручаючи диплом лауреату.

«І сьогодні, коли відзначається 100 років від дня народження Олеся Терентійовича, урочистою  подіє стане нагородження лауреата премії 2018 року. Щиро Вас вітаю, пані Тетяно, з  визнанням  творчих досягнень».

 

 

До книги Тетяни Пишнюк «Нерозгаданий постскриптум» увійшли два романи – «Божа вивірка» та «Кацапочка», в яких йдеться про драматичні історії життя двох жінок, яких доля занесла в далекі краї. Письменниця заглиблюється в таємниці жіночих душ  своїх героїнь, подаючи їхні уявлення про шлях до щастя. Романи об’єднує головне – вони виражають саме український  менталітет, який проявляється в яскравих емоційно-світоглядних формах, витворюючи основу душі.

 

Відзнакою Комітету з присудження премії імені Олеся Гончара була нагороджена  Світлана Йовенко за повість «Київ, вставай!»

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України