українська російська англійська

ПРОТОКОЛ ЗАСІДАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ПРИ МІНІСТЕРСТВІ КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ ВІД 30 БЕРЕЗНЯ 2018 РОКУ

12.04.2018 | 10:57

(ПРОТОКОЛ № 6)

30 березня 2018 року, 10.00-12.00

м. Київ, вул. Івана Франка, 19, к.222

 

Присутні:  19 членів Громадської ради;  Фоменко С.В. – перший заступник Міністра Міністерства культури України; Юраш А.В.    директор Департаменту у справах релігій та національностей; Боргун Т.С. - фахівець Робочої групи з питань нормотворчості (за довіреністю, без права голосу); 6 фахівців Робочих груп при Комісії з питань міжнаціональних відносин та культурного розмаїття, Ломачук Д.Ф. – фахівець Робочої групи при Комісії з питань мистецтв та культурно-мистецької освіти; Диннікова І.О. – відповідальний секретар Громадської ради, помічник Міністра культури України.

 

СЛУХАЛИ:

Кожушка Б.В., який відкрив засідання Громадської ради при Міністерстві культури України, оголосив про легітимність зібрання та запропонував проголосувати за проект Порядку денного, надісланого всім членам Громадської ради по електронній пошті та розданого присутнім під час реєстрації.

 

Порядок денний (проект):

    

1.      Нагородження членів Громадської ради Почесними грамотами Міністерства культури України (Фоменко С. В.).

2.      Про зміни у складі Громадської ради (доповідач – Сліпенко Д. Л.).

3.      Щодо ситуації з  реабілітаційними центрами для нарко- та алкозалежних громадян, що створюються релігійними організаціями (доповідач – Сліпенко Д. Л.).

4.      Щодо ініціювання створення  Національного природно-історичного ландшафту «Подесення» (м. Чернігів) з подальшим внесенням його до попереднього Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (доповідач –Соловйова М. М.)

5.      Щодо графіку відвідування засідань членами Комісії з питань мистецтв та культурно-мистецької освіти Громадської ради (доповідач –Стебельська О. С.).

6.      Різне

а) Щодо відзначення Року культурної спадщини в Європейському союзі,  та Міжнародного дня охорони пам’яток та історичних місць 18 квітня 2018 року (доповідачі  - Кожушко Б. В., Нагайко Т. Ю.).

б) Розгляд звернення головного редактора газети «Культура і життя». (доповідач – Кожушко Б. В.).

в)  Щодо підготовки виборів Громадської ради 4-го скликання (доповідач – Кожушко Б. В.).

г) Щодо виконання рішення засідання ГР від 14 грудня 2017 року про внесення змін до Положення про ГР (доповідач – Кожушко Б. В.).

д) Анонс Всеукраїнського фестивалю авторської патріотичної пісні "Чумацький Шлях. Пам’яті Олександра Авагяна" та Всеукраїнського історико-літературного конкурсу «Моя Батьківщина. 1030-річчю хрещення Київської Русі присвячується»   (доповідач – Оганесян О. М.).

е) Інформація щодо заповнення електронних декларацій.

ГОЛОСУВАЛИ:

Про затвердження порядку денного:

"за" –  19 (одноголосно).

ВИРІШИЛИ:

Затвердити порядок денний шостого засідання Громадської ради при Міністерстві культури України.

 

По першому питанню.

СЛУХАЛИ:

Кожушка Б.В., який запросив першого заступника Міністра Світлану Фоменко вручити нагороди членам Громадської ради.

СЛУХАЛИ:

Фоменко С.В., яка виступила з подякою членам Громадської ради за плідну та конструктивну співпрацю, привітала усіх з Міжнародним днем боротьби за ліквідацію расової дискримінації та вручила Почесні грамоти Міністерства членам Комісії з питань міжнаціональних меншин та культурного розмаїття Жмурко О.П. і Фараджаллаху М.А., а також фахівцю Комісії з питань міжнаціональних меншин та культурного розмаїття Сінгарієвій Т.З. та виконавчому директору Миколаївського міського молодіжного просвітнього товариства японської культури «Татікадзе», члена Ради національних спільнот Миколаївської області Зінов’євій Г.Ю.

СЛУХАЛИ:

Юраш А.В., привітав нагороджених  почесною відзнакою та подякував за плідну конструктивну співпрацю і взаємну підтримку.

 

По другому питанню.

Сліпенка Д.Л., який повідомив про звернення Безкровного Г.М., члена Комісії з питань свободи совісті про вихід з Громадської ради при Міністерстві культури України, у зв’язку із значними за обсягом додатковими обов’язками за основним місцем його роботи та постійними відрядженнями. Враховуючи, що членство у Громадській раді Безкровного Г.М. може припинятися на підставі його власної заяви, Сліпенко Д.Л. запропонував підтримати це рішення і проголосувати за вихід з Громадської ради  Безкровного Г.М.

ГОЛОСУВАЛИ:

за виключення з Громадської ради при Міністерстві культури України Безкровного Г.М. на підставі поданої ним власної заяви.

"за" –  19 (одноголосно).

ВИРІШИЛИ:

Виключити з Громадської ради при Міністерстві культури України Безкровного Г.М.

 

По третьому питанню.

СЛУХАЛИ:

Сліпенка Д.Л., щодо ситуації з  реабілітаційними центрами для нарко- та алкозалежних громадян, які створюються релігійними організаціями, зокрема, про загрозу закриття таких центрів та запропонував звернутися до органів влади з проханням розібратись у цій ситуації та не допустити  руйнування системи функціонування таких центрів.

СЛУХАЛИ:

Кожушка Б.В., який запропонував розіслати електронною поштою звернення, підготовлене Комісією з питань свободи совісті та протягом 2-х днів узгодити його з усіма членами Громадської ради і у разі погодження, відправити офіційного листа до органів влади.

ГОЛОСУВАЛИ:

за пропозицію Кожушка Б.В. узгодження та відправки звернення  до органів влади на підтримку  існування реабілітаційних центрів для нарко- та алкозалежних громадян, які створюються релігійними організаціями.

 "за" –  19 (одноголосно).

 

ВИРІШИЛИ:

Протягом  2-х днів узгодити звернення на підтримку  реабілітаційних центрів для нарко- та алкозалежних громадян, які створюються релігійними організаціями, та відправити його на офіційному бланку ГР до відповідних органів державної влади.

 

По четвертому питанню.

СЛУХАЛИ:

Соловйову М.М., яка показала електронну презентацію ініціювання створення  Національного природно-історичного ландшафту «Подесення» (з органом управління в м. Чернігові) та з подальшим внесенням його до попереднього Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

СЛУХАЛИ:

Кожушка Б.В., Фоменко С.В., Соловйову М.М., Нікіфорову І.А.,           Келіогло В.Г., Оганесян О.М., Фараджаллаха М.А., Боргуна Т.С., Нагайка Т.Ю., які взяли участь у обговоренні питання.

ГОЛОСУВАЛИ:

за пропозицію Кожушка Б.В., а саме: Комісії з питань культурної спадщини та культурних цінностей вивчити питання можливості створення  історико-культурної заповідної території «Подесення» з власною адміністрацією управління чи без такої та підготувати проект звернення від імені Громадської ради щодо ініціювання створення зазначеного органу.

"за" –  19 (одноголосно).

ВИРІШИЛИ: доручити Комісії з питань культурної спадщини та культурних цінностей вивчити питання можливості створення історико-культурної заповідної території «Подесення» з власною адміністрацією управління чи без такої та підготувати проект звернення від імені Громадської ради щодо ініціювання створення зазначеного органу.

 

По п’ятому  питанню.

СЛУХАЛИ:

Стебельську О.С., щодо рішення Комісії з питань мистецтв та культурно-мистецької освіти  про виключення з Громадської ради членів Комісії Мієнка В.К. та  Кожевнікова В.С., як таких, що мають багато пропусків засідань Комісії та засідань Громадської ради.

СЛУХАЛИ:

Кожушка Б.В., Стебельську О.С., Садаєва С.А.,  Келіогло В.Г., які взяли участь у обговоренні питання.

ГОЛОСУВАЛИ:

за пропозицію Кожушка Б.В. не виключати з Громадської ради згаданих осіб та взяти до відома інформацію про неналежне відвідування засідань Комісії і Громадської ради Мієнком В.К. та  Кожевніковим В.С., врахувати цю обставину при формуванні наступного складу Громадської ради, шляхом  надсилання звернення до Ініціативної групи з підготовки установчих зборів по формуванню нового складу Громадської ради щодо доцільності їх перебування у складі Громадської ради 4-го скликання.

"за" –  19 (одноголосно).

ВИРІШИЛИ:

взяти до відома інформацію про неналежне відвідування засідань Мієнком В.К. та  Кожевніковим В.С., врахувати це при формуванні наступного складу Громадської ради та надіслати звернення до ініціативної групи з підготовки установчих зборів для формування нового  складу Громадської ради з питанням доцільності можливого перебування у складі Громадської ради 4-го скликання Мієнка В.К. та Кожевнікова В. С.

 

По шостому питанню.

СЛУХАЛИ:

Кожушка Б.В., який виступив з інформацією про відзначення Року культурної спадщини в Європейському союзі,  та Міжнародного дня охорони пам’яток та історичних місць 18 квітня 2018 року. Як зазначив виступаючий, на жаль, поки що відсутній указ Президента України стосовно цього питання, але він очікується.

СЛУХАЛИ:

Фоменко С.В., розповіла присутнім, що Міністерством культури ініційовано оголошення 2018 року - Роком культурної спадщини в Україні, що знайшло підтримку в Уряді, оскільки збереження культурної спадщини України є одним із найважливіших пріоритетів його діяльності. У рамках цієї події планується багато спільних заходів з Європейською Комісією, що дасть можливість отримати реальні позитивні результати. Окрема увага буде приділена заходам зі збереження та розвитку елементів нематеріальної культурної спадщини, у тому числі знань та навичок, пов’язаних із традиційними ремеслами.

СЛУХАЛИ:

Нагайка Т.Ю., який  запропонував  присутнім календар заходів передбачений адміністрацією  Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав»,  в якому одним з найближчих заходів є святкування 20-ї  річниці створення  музею Заповіту Т.Г. Шевченка. Тарас Юрійович повідомив про рішення адміністрації Заповідника запросити на цей захід голову Громадської ради та  голову Комісії з питань культурної спадщини та культурних цінностей, а також  визначитись з компетентним фаховим середовищем для участі у Конференції, яка відбудеться 18 квітня 2018 року в рамках цього заходу.

 

СЛУХАЛИ:

Кожушка Б.В.,  щодо підготовки виборів Громадської ради 4-го скликання, який запропонував у зв’язку з не простими особливостями тривалої процедури з цього питання,  доручити та надати повноваження від імені Громадської ради Президії діючої Громадської ради організувати всі необхідні заходи стосовно формування складу Громадської ради  4-го скликання.

ГОЛОСУВАЛИ:

за пропозицію Кожушка Б.В. про доручення та надання повноважень Президії Громадської ради у питанні організації виборів Громадської ради  4-го скликання.

"за" –  19 (одноголосно).

ВИРІШИЛИ:

доручити та надати повноваження Президії Громадської ради організувати вибори Громадської ради  4-го скликання.

 

СЛУХАЛИ:

Кожушка Б.В.,  який нагадав присутнім про дискусійне питання, яке розглядалося на 5-му засіданні Громадської ради щодо внесення змін до Положення про  Громадську  раду при Міністерстві культури України, а саме про виключення  у підпункті 4 пункту 4   Положення слова «антикорупційну». Також виступаючий  доповів про процедуру підготовки наказу «Про внесення змін до Положення про Громадську раду при Міністерстві України» та пояснив причини відмови підписання  цього наказу керівництвом Міністерства.

 

СЛУХАЛИ:

Кожушка Б.В.,  який доповів про результат повторного звернення Громадської ради до НАЗК  України стосовно Закону України «№ 1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб».

 

СЛУХАЛИ:

Оганесян О.М., анонсувала Всеукраїнський фестиваль авторської патріотичної пісні «Чумацький Шлях. Пам’яті Олександра Авагяна» та Всеукраїнського історико-літературного конкурсу «Моя Батьківщина. 1030-річчю хрещення Київської Русі присвячується» та запросила членів Громадської ради долучитися до цих заходів.

 

СЛУХАЛИ:

Кожушка Б.В., повідомив про звернення головного редактора газети «Культура і життя» з проханням підтримати ініціативу трудового колективу редакції щодо перетворення щотижневої газети «Культура і життя» в офіційне друковане видання Міністерства культури України згідно Закону «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації та залишити державне фінансування газети.

СЛУХАЛИ:

Кожушка Б.В., Черватюк Л.Д., Бондаренка А.І., Боргуна Т.С., які взяли участь у обговоренні питання.

ГОЛОСУВАЛИ:

за пропозицію Кожушка Б.В. доручити Робочій групі з питань нормотворчості вивчити питання та підготувати проект відповіді головному редактору газети «Культура і життя» до 6.04.2018, узгодити його з усіма членами Громадської ради   для надання офіційної відповіді від імені Громадської ради.

"за" –  19 (одноголосно).

ВИРІШИЛИ:

доручити робочій групі з питань нормотворчості вивчити питання та підготувати проект відповіді головному редактору газети «Культура і життя», узгодити його з членами Громадської ради (шляхом електронного розсилання тексту) для надання офіційної відповіді від імені Громадської ради.

 

СЛУХАЛИ:

Кожушка Б.В., представив члена Громадської ради попереднього скликання Наймана О.Я. та надав йому слово для звернення до членів Громадської ради.

Найман О.Я., звернувся до членів Громадської ради з проханням від імені Громадської ради звернутися  до Міністра культури України Нищука Є.М.  з проханням передати для розгляду в «Оргкомітеті з питань перспективного розвитку Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» існуючий проект реконструкції Заповідника, затверджений Міністерством культури України (наказ № 1367 від 23.11.2012).

СЛУХАЛИ:

Кожушка Б.В., який запропонував Найману О.Я. направити звернення на адресу Комісії з питань культурної спадщини та культурних цінностей та розглянути це питання на найближчому засіданні Комісії.

ГОЛОСУВАЛИ:

за пропозицію Кожушка Б.В. розглянути питання Наймана О.Я. щодо існуючого проекту реконструкції Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» на найближчому засіданні Комісії з питань культурної спадщини та культурних цінностей на підставі його звернення до голови Комісії.

   "за" –  19 (одноголосно).

ВИРІШИЛИ:

Доручити розглянути питання Наймана О.Я. щодо проекту реконструкції Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр»  на найближчому засіданні Комісії з питань культурної спадщини та культурних цінностей на підставі звернення Наймана О.Я. до голови цієї Комісії.

 

 

Голова Громадської ради                                                                   Кожушко Б.В.

 

Відповідальний секретар                                                                   Диннікова І.О.           

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України