українська російська англійська

Під час міжнародного семінару у Харкові розглянули участь України у програмі Ради Європи "Культурні маршрути"

13.04.2018 | 10:15

Під час міжнародного семінару «Культурна спадщина як ресурс розвитку. Можливості в рамках європейських програм» у Харкові перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко розповіла про програму Ради Європи  «Культурні маршрути» та про ті переваги, які надає участь в ній.

«Основна мета цього модулю – ознайомлення українських учасників з програмою «Культурні маршрути» та  потужною мережею європейських культурних маршрутів. Сам проект спрямований  на популяризацію туризму та спільних цінностей і розмаїття Європи, невід’ємною частиною якої є Україна», - говорить Світлана Фоменко.

 

 

«Наразі 32 країни є учасниками цієї програми, і, сподіваюсь,  вже цього року Україна стане її учасником. Але для цього недостатньо нашої політичної волі, потрібна синергія зусиль всіх ланок влади, територіальних громад та всіх зацікавлених у розвитку спадщини свого краю. Потрібно чітко розуміти, які партнери у нас можуть бути в цих маршрутах та  як ми будемо використовувати наш потенціал для забезпечення стійкого економічного розвитку».

Як повідомила перший заступник Міністра культури України, всі культурні маршрути утворюють мережу, що охоплює більш ніж 70 країн, в тому числі  деякі країни африканського і азіатського континентів. І звичайно виборювати своє місце в цих маршрутах потрібно на об’єктивних засадах.

 

«Враховуючи  творчий потенціал та культурну спадщину, завдяки спільним зусиллям ми можемо розраховувати на активну участь України у європейських культурних маршрутах. Для успіху потрібно формувати загальне бачення  і стратегію впровадження культурних маршрутів в Україні, проводити освітню, роз’яснювальну, інформаційну роботу, стратегічно обирати партнерів. Формувати чітке розуміння, навіщо нам інтегруватися в європейську спадщину» - розповідає  вона.

 

 

У роботі цього модуля взяли участь Альфредас Йомантас (Голова Розширеної часткової угоди про культурні маршрути Ради Європи),  Стефано Домініоні (Виконавчий Секретар Розширеної часткової угоди про культурні маршрути Ради Європи, директор Європейського інституту культурних маршрутів). Своїм досвідом поділились Рамон Монте (технічний координатор культурного маршруту «Слідами первісного наскального мистецтва»), Віктор Соренссен (координатор культурного маршруту «Європейський маршрут єврейської спадщини»),           Кароліна Фішер (директор культурного маршруту «Віа Регія»), Еліза Джованетті (президент Асоціації  «ATRIUM.  Архітектура тоталітарних режимів ХХ ст.»).

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України