українська російська англійська

"Підтримка та розвиток сучасного мистецтва надзвичайно важливі для міжнародного іміджу України" - Євген Нищук

18.04.2018 | 10:11

За ініціативи Міністерства культури відбувся міжнародний круглий стіл  «Підсумки Бієнале 2017: минуле та майбутнє» для проведення аналізу та напрацювання певних  пропозицій, пов’язаних з підготовкою та проведенням Венеціанської  бієнале сучасного мистецтва в 2019 році.

 

 

Міністр культури України Євген Нищук наголосив на важливості створення системних дій та напрацювання  стратегії державної підтримки сучасного мистецтва.

«Важливо виробити консолідуючу позицію, щоб до проведення наступного бієнале ми зробили феноменальний прорив в суспільному усвідомленні того, наскільки ця подія та підтримка розвитку саме сучасного мистецтв, є важливі для іміджу України», - зазначив Євген Нищук.

Він нагадав, що у 2017 році вперше на державному рівні на 57-ій Міжнародній художній виставці La Biennale di Venezia був представлений український павільйон. Державу на Венеціанській бієнале представляло Мінкультури, на яке було покладено завдання створити належні організаційні та  забезпечити необхідні фінансові умови створення  національного павільйону, у тому числі проведення  прозорої процедури відбору Куратора мистецького проекту.

 

 

«Куратори  Пітер Дорошенко та Лілія Куделя представили мистецький проект Бориса Михайлова «Парламент». Український павільйон викликав  значний резонанс серед мистецького середовища та відвідувачів Бієнале з усього світу. Зокрема, до публічних дискусій у рамках проекту «Тавола Аперта» долучились мистецтвознавці та експерти з різних країн  у тому числі з Італії, Франції, Німеччини, Великої Британії - визнані експерти в сучасному мистецтві. У ході дискусії було відзначено, що першочерговим пріоритетом Міністерства культури є підтримка розвитку сучасного актуального мистецтва та його інтеграція в європейський та світовий контекст. Ми маємо використати великий потенціал який намітився за останні роки в усвідомленні та підтримці України на міжнародному рівні, як сучасної  та  креативної країни», - говорить Міністр культури.

 

Євген Нищук також наголосив на важливості вироблення єдиного підходу  та правил для представлення національного мистецького проекту на Венеціанській бієнале сучасного мистецтва.

«Ми налаштовані на діалог,  аби  виробити єдиний підхід, у тому числі чітко визначити фінансові зобов’язання держави, Куратора та партнерів проекту» - додав він.

 

У роботі міжнародного круглого столу «Підсумки Бієнале 2017: минуле та майбутнє» взяли участь перший заступник Міністра культури,  Комісар українського павільйону Світлана Фоменко, Куратор українського павільйону у 2017 році, виконавчий директор Центру сучасного мистецтва Dallas Contemporary  Пітер Дорошенко, експерти з сучасного мистецтва, представники мистецького середовища, а також учасники минулорічного конкурсного відбору Куратора національного проекту.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України