українська російська англійська

Мінкультури пропонує вдосконалити процедуру відбору Куратора національного культурного проекту на Венеціанську бієнале - 2019

19.04.2018 | 15:01

Під час міжнародного круглого столу «Підсумки Бієнале 2017: минуле та майбутнє», перший заступник Міністра культури, Комісар українського павільйону Світлана Фоменко наголосила на важливості для іміджу України участі у Венеціанський  бієнале сучасного мистецтв.

«Якщо познайомитись зі статистикою,  яку пропонує зараз Венеціанська бієнале, то вона дуже потужна, цю подію відвідали 55 міністрів, 10 глав держав, що в свою чергу свідчить, що цей захід вийшов далеко за межі культурного і мистецького та  має  у своєму підґрунті політичний аспект», - зазначила Світлана Фоменко.

 

 

За її словами, вже розпочалася  робота з підготовки до участі України у Венеціанський  бієнале 2019 року. Враховуючи минулорічний досвід, потребує удосконалення процедура відбору куратора мистецького проекту на Бієнале, а саме в частині подовження терміну подачі кураторських пропозицій та чіткого визначення фінансових зобов’язань Міністерства культури України та Куратора проекту.

 

 

«Є багато успішних ідей, але при їх реалізації ми стикаємося з технічними речами, які далекі від творчості. Це перемовини з мерією Венеції, пошук співробітників для павільйону, логістика проекту, які необхідно враховувати. Нагадаємо, що за новим регламентом Венеційського бієнале Урядовий орган виступає комісаром національного павільйону, у нашому випадку – це Мінкультури. Куратор обирається експертним середовищем, ми маємо пропозицію, щоб наша Експертна рада з питань сучасного мистецтва, в принципі, стала тим консультативно-дорадчим органом, який зможе взяти на себе таку функцію відбору і поступово її інституалізувати. У цьому році ми вже почали роботу з відбору локацій для національного павільйону  у Венеції, щоб на час, коли буде обиратись куратор, було визначене  технічне завдання для проекту», - розповіла Світлана Фоменко.

 

Вона також повідомила, що в минулому році на Венеціанський бієнале  було проведено два основних комунікаційних заходи – це  церемонія відкриття  національного павільйону  і «Tavola Aperta» – новітня ідея куратора бієнале щодо мистецьких дискусій, у якому взяли участь 19  національних павільйонів  та було проведено  68 переговорних столів.

«Невідомо, чи буде в цьому році ця процедура підтримана новим куратором, але ми думаємо, що досвід був успішний і цей проект буде продовжено», - додала Комісар українського павільйону.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України