українська російська англійська

Відбулось засідання Комісії з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій при Кабінеті Міністрів України

19.04.2018 | 14:13

У Будинку Уряду під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулось засідання Комісії з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій при Кабінеті Міністрів України. Зібрання  проводилось вперше після 2012 року.

 

 

У засіданні взяли участь керівники та заступники керівників ряду Міністерств та відомств, зокрема Міністерства культури, Міністерства юстиції, Міністерства закордонних справ, Міністерства оборони, а також Фонду державного майна, Київської міськдержадміністрації, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Релігійну спільноту представляли представники Української православної церкви, Української православної церкви Київського патріархату, Української греко-католицької церкви, Римсько-католицької церкви в Україні, Української християнської євангельської церкви, Всеукраїнського союзу об’єднань євангельських християн-баптистів, Духовного управління мусульман України, Об’єднання іудейських релігійних організацій України.

Робота зазначеної Комісії передбачає забезпечення ефективної взаємодії між представниками центральних органів виконавчої влади та релігійними організаціями у вирішенні актуальних питань державно-конфесійних відносин. Аналіз результатів діяльності Комісії дає підстави констатувати, що позитивна динаміка розвитку державно-конфесійних та міжконфесійних відносин багато в чому залежить від рішень, прийнятих цим консультативно-дорадчим органом.

Найбільш актуальними питаннями порядку денного була визначена проблематика спрощення процедури реєстрації установчих документів релігійних організацій, особливості ситуації, яка склалась із забезпеченням прав віруючих та релігійних організацій на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей, анексованій території АР Крим, а також питання повернення у власність чи передачу у безоплатне користування релігійним організаціям культових будівель і майна, що використовуються не за призначенням.

 

Заступник Голови Комісії, Міністр культури України Євген Нищук у своєму виступі відзначив важливість вирішення пріоритетних завдань державної політики у сфері релігії через можливості діяльності Комісії з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій.

Зокрема, Міністр культури підкреслив, що питання удосконалення процедури реєстрації статутів релігійних організацій не знаходить свого вирішення практично останні чотирнадцять років (з 2004 р.). Не в останню чергу така ситуація є наслідком відсутності консенсусної підтримки ініціатив державних органів щодо врегулювання означеної проблеми у релігійному середовищі держави, зокрема серед членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

 

 

«В умовах російської агресії на тимчасово окупованих чи анексованих територіях України моніторингові місії відзначають масові порушення прав людини, зокрема права на свободу совісті і віросповідання, присутні факти відвертого прояву дискримінації віруючих тільки за їх віросповідною приналежністю, оскільки релігія там часто використовується як привід для боротьби з інакодумцями і опозицією. З огляду на це, ситуація із забезпеченням прав віруючий і релігійних організацій на непідконтрольних українській державі територіях є загрозливою», - зазначив Євген Нищук.

Міністр культури України також наголосив, що в умовах російської агресії Уряд не має можливостей прямо вплинути на ситуацію, яка склалась на непідконтрольних територіях, а відновлення повноцінної діяльності релігійних організацій у цих регіонах можливе тільки за умови звільнення цих територій від російських мілітарно-терористичних угруповань та поновлення на них діяльності органів державної влади України.

Разом з тим, держава мусить подбати про вироблення можливих шляхів підтримки цих віруючих та подібних релігійних організацій, зокрема через можливості та посередництво міжнародної спільноти.

За результатами зустрічі було прийняте рішення щодо відновлення проведення засідань цього урядового консультативно-дорадчого органу на постійній основі.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України