українська російська англійська

У Києві презентували Міжнародний мистецький пленер "Кращий художник/The best artist 2018"

24.04.2018 | 16:30

Сьогодні в Києві  відбулась презентація ІІ Міжнародного мистецького пленеру «Кращий художник/The best artist 2018»,  який  триватиме з 5 по 14 червня у місті  Вінниці.

 

 

Міністр культури України Євген Нищук наголосив на важливості проведення таких художніх пленерів, які створюють для митців можливість обмінюватись своїми творчими знахідками, останніми  мистецькими тенденціями, налагоджувати професійну співпрацю.

«Існує чимало музичних та театральних конкурсів, проте, саме в частині художнього мистецтва не вистачає уваги до митців. Мені, як міністру, хотілось би започаткувати системну роботу в цьому напрямку, створити  майданчик -  великий пленер, де можна  було б  об’єднати робити наших художників. Відвідуючи різні регіони митці показали б  те чи інше місто крізь своє художнє бачення, що в свою чергу, працюватиме на імідж всього регіону», - говорить  Євген Нищук.

 

 

«Мені б хотілося, щоб ця ініціатива мала продовження по різним містечкам України, адже для нас дуже важливо  звернути увагу на  культурний розвиток обласних центрів, регіонів і спрямувати туди великий творчий потенціал наших талановитих митців».

 

Ініціатор проведення Міжнародного мистецького пленеру «Кращий художник» народний художник України Володимир Козюк відзначив високу активність бажаючих взяти участь у пленері. За короткий період організатори конкурсу отримали понад 300 заявок, серед яких багато учасників попереднього пленеру та іноземних митців. На основі надісланих заявок, обирати учасників буде журі з врахуванням результатів інтернет-голосування, етап відбору учасників пленеру триватиме в період із 21 травня до 1 червня 2018 року.

 

«Мені приємно, що цей проект розвивається, що кількість  учасників  збільшується, формується інакше ставлення до художників. Ми влаштовуємо ці пленери, щоб популяризувати мистецтво наших художників, максимально змінити ставлення до їх праці та сприяти збільшенню поваги до їх творчості. Наше завдання відкривати таланти та популяризувати цих художників в подальшому», - розповідає Володимир Козюк.

 

Наразі,  оргкомітет конкурсу отримав більше 300 заявок від художників з України, Грузії, Литви та інших країн на змагання за звання «Кращого художника». Об’єктами мистецької інтерпретації учасників конкурсу будуть міські пейзажі, визначні історичні місця та об’єкти культурної спадщини Вінниці й Вінницької області.

Важливою складовою конкурсу  є благодійність, зібрані кошти від квитків та інших заходів  буде спрямована на  підтримку Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

Також у рамках ІІ Міжнародного мистецького пленеру «Кращий художник/The best artist 2018» запланована ціла низка заходів -  художні майстерні, майстер-класи, обмін досвідом, творчі зустрічі.

За підсумками Пленеру відбудеться  підсумкова художня виставка в КЦ «Галерея ХХІ» та на Майдані Незалежності м. Вінниці на день міста, де всі охочі зможуть познайомитись з роботами митців.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України