українська російська англійська

Відбулось виїзне засідання Експертної ради з питань свободи совісті та діяльності релігійних організацій до Рівненської області

25.04.2018 | 14:20

У Рівному за підтримки Міністерства культури України відбулося чергове дев’ятнадцяте та перше виїзне в 2018 році засідання Експертної ради з питань свободи совісті та діяльності релігійних організацій. Мета цього заходу полягала в детальному моніторингу та ознайомленні членів Експертної ради з особливостями тих процесів, які відбуваються в православному середовищі регіону, а також в напрацюванні дієвих алгоритмів щодо подолання існуючих та запобігання можливим конфліктним ситуаціям в міжправославних стосунках на Рівненщині.

 

 

Під час пленарного засідання експерти разом з керівниками місцевих адміністративно-територіальних громад та представниками православних релігійних організацій Рівненщини обговорили актуальні питання державно-церковних відносин в Україні та їх регіональні особливості. На прикладі конфліктної ситуації в селі Птича окреслили й узагальнили ті негативні наслідки, які впливають на соціальну стабільність в  регіоні. Показали, що штучне загострення конфліктної ситуації в цьому населеному пункті може бути використане державою – агресором для компрометації України на міжнародній арені.

 

 

У своєму виступі директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш окреслив першочергові кроки, які мають бути зроблені центральною й місцевою владою, головами адміністративно-територіальних громад, а також самими віруючими задля врегулювання існуючих та запобігання майбутнім конфліктам в православному середовищі Рівненщини.

 

 

В свою чергу, представники православних релігійних організацій, які взяли участь у роботі Експертної ради, в своїх виступах розкрили особливості та проблемні моменти в діяльності їх громад та відповіли на питання членів експертної ради. Конструктивну позицію щодо вирішення конфлікту в селі Птича зайняли представники Української православної церкви Київського патріархату, які наголосили на тому, що готові використовувати храм в цьому селі почергово у відповідності до статей 8 та 17 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації». В свою чергу, представники Української православної церкви, яка перебуває у єдності з Московським патріархатом, заперечили цю пропозицію, стверджуючи про нібито невідповідність канонічним приписам цієї норми Закону.

 

 

Також, представники обох православних юрисдикцій подякували керівництву Рівненщини, Міністерству культури України та експертам за надання дискусійного майданчика та можливість широкого й фахового обговорення існуючої проблеми у міжправославних відносинах в регіоні.

      

         

Підсумки першого робочого дня виїзного засідання Експертної ради з питань свободи совісті та діяльності релігійних організацій при Міністерстві культури України в Рівненській області підбив Андрій Юраш. Базуючись на попередніх напрацюваннях Експертної ради, він запропонував резолюцію, в якій подав покроковий план дій для вирішення тієї конфліктної ситуації, яка склалася між православними віруючими села Птича. Також Андрій Юраш зазначив, що запропонований в резолюції алгоритм може бути застосований й для інших аналогічних ситуацій в православному середовищі країни.

 

 

Також члени Експертної ради мали низку робочих зустрічей. Зокрема відвідали місто Дубно та обговорили питання налагодження міжправославного діалогу з керівником Дубенської районної державної адміністрації Юрієм Парфенюком.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України