українська російська англійська

Відбулася міжнародна науково-практична конференція "Військове духовенство часів визвольних змагань в Україні (1918 - 1921 рр.): погляд через століття"

26.04.2018 | 12:17

У залі засідань вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася міжнародна науково-практична конференція «Військове духовенство часів визвольних змагань в Україні (1918 – 1921 рр.): погляд через століття». Проведення заходу було ініційовано Міністерством культури України за участі Історичного та Філософського факультетів Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а також Всеукраїнського міжконфесійного релігійного християнсько-військового братства.

Конференція стала першою значною науково-інформаційною подією серед низки заходів, запланованих Департаментом у справах релігій та національностей Міністерства культури України, з нагоди 100-річчя від подій Української революції та встановлення національної державності у період 1918 – 1921 рр.

 

 

У роботі конференції взяли участь науковці та викладачі вищих навчальних закладів, представники військових та правоохоронних структур, священики українських церков, а також курсанти Військового Інституту та студенти Історичного та Філософського факультетів університету.

Перед учасниками конференції виступили народний депутат України, заступник голови Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України, доктор філософських наук, професор, Єленський Віктор, директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Юраш Андрій, декан історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор історичних наук, професор Патриляк Іван.

З цікавою і змістовною доповіддю виступив канадський військовий капелан, капітан Інсеоб Вон, який розповів про організацію діяльності капеланської служби в Канаді.

Під час конференції була обговорена  низка тем:

 Українська православна церква в умовах Української революції 1917 – 1918 рр.

 Військове душпастирство в період Директорії Української Народної Республіки.

 Військове капеланство в Українській Галицькій Армії.

 Сучасний стан військового капеланства у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, створених відповідно до чинного законодавства.

 Капеланська служба у збройних силах країн НАТО.

 

 

За підсумками роботи конференції було рекомендовано врахувати історичний досвід досвіду створення служби військового духовенства часів визвольних змагань 1918 -1921 рр. у процесі інституалізації капеланської служби у військових формуваннях, створених відповідно до чинного законодавства України у сучасних умовах.

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України