українська російська англійська

У Грузії розпочався фестиваль українського кіно "Україна у фокусі"

27.04.2018 | 09:12

Міністр культури України Євген Нищук взяв участь у відкритті в Тбілісі четвертого щорічного фестивалю українського кіно "Україна у фокусі" («Ukraine in Focus»).

За його словами,  цей кінофорум вже став доброю традицією знайомити  грузинського глядача з новими кіноздобутками українських кінематографістів. Цьогорічна програма широко представляє сучасну українську кіноіндустрію – драма, комедія, трилер, кіно для дитячої аудиторії та документалістика. 

 

 

«Для нас дуже важливо, щоб грузинська аудиторія побачила відродження українського кіновиробництва, яке тривалий час знаходилось у стані стагнації та пригнічення  експансією кінопродукцією російського виробництва. Сьогодні відбувається відродження повного циклу українського кіновиробництва і дуже важливо, що розвиток кінематографії є  одним із пріоритетів державної політики та  має потужну фінансову підтримку з боку Уряду», - говорить Євген Нищук.

«Під час цьогорічного фестивалю, ми хочемо показати чим живе наше суспільство, які теми нас  хвилюють. Більшість фільмів програми - це жива історія сучасної України. Тому нам дуже важливо, щоб грузинський глядач  побачив та відчув, що зараз переживає Україна. Так склалось історично, що Грузія і Україна дуже тісно пов’язані і в культурному напрямку, і ментально має дуже близькі погляди, що може стати гарним підґрунтям для налагодження тісного співробітництва у розвитку кіно та реалізації спільних кінопроектів».    

 

 

Відкриття кінофоруму  відбулося показом словацько-українського трилера «Межа» режисера Петера Беб'яка про контрабанду на кордоні між Україною та Словаччиною. Світова прем'єра стрічки відбулася 3 липня 2017 році на 52-му Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах, де вона брала участь в конкурсній програмі та здобула Приз за найкращу режисерську роботу. Фільм був висунутий Словаччиною на здобуття премії «Оскар» в номінації «Кращий фільм іноземною мовою».

У рамках  цьогорічного фестивалю "Україна у фокусі" буде представлено дев'ять сучасних українських фільмів, які  вже завоювали міжнародне визнання.

 

 

Покази українських фільмів відбудуться 26-29 квітня в тбіліському кінотеатрі "Амірані". Відвідувачі зможуть переглянути стрічки українського режисера кримськотатарського походження Ахтема Сеітаблаєва «Кіборги» та "Чужа молитва", фільм-фентезі режисера Юрія Ковальова «Сторожова застава», психологічну драму Марини Степанської «Стрімголов». Закриє фестиваль кінокомедія «DZIDZIO Контрабас» українського режисера Олега Борщевського.

 

Окремий фестивальний день  буде присвячений показу українських стрічок короткого метру:  «День незалежності» режисера Тоні Ноябрьової, «Випуск ‚97» Павла Острикова, «Бузок» Катерини Горностай і «Листопад» Марії Кондакової.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України