українська російська англійська

5-й Міжнародний фестиваль кіно та урбаністики "86" оголосив своїх переможців

14.05.2018 | 16:20

5-й Міжнародний фестиваль кіно та урбаністики «86» пройшов у Славутичі (Київська обл.) з 9 по 13 травня. Цього року захід відбувся за підтримки Міністерства культури в рамках проекту «Малі міста – великі враження».

 

 

За словами куратора проекту «Малі міста – великі враження», директора Центру культурних досліджень Ірини Френкель, цей фестиваль, який став одним із переможців проекту Мінкультури, поєднує кіно та урбаністику, дозволяє  по-іншому сприймати місто та переосмислити Чорнобильську трагедію,  ламаючи стереотипи.

Місто Славутич було побудовано після вибуху на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС для переселення працівників станції та їхніх родин, які до того жили у Прип’яті. До будівництва залучили архітекторів з різних країн, які займалися проектуванням окремих кварталів, названих на честь відповідних міст: Баку, Тбілісі, Єревана, Таллінна, Риги, Вільнюса, Києва та ін. Тому  метою фестивалю є зокрема переосмислення урбаністичного спадку міста, втілення нових архітектурних ідей.

 

 

Цьогорічний фестиваль «86» відбувся під гаслом «Щось невловиме», загалом його  заходи відвідало понад 3 тисячі глядачів.

«Тема нашого фестивалю – поетична і провокативна водночас. Вона про речі, які не піддаються опису, які не можна виміряти буквально, але які ми сприймаємо і відчуваємо інтуїтивно. Те, що кожен переживає в якусь конкретну мить – це і є важливим. «Щось невловиме» - для кожного своє», - говорить Надія Парфан, креативний директор фестивалю.

 

 

У рамках кінопрограми на трьох майданчиках було представлено 17 повнометражних і 22 короткометражних фільми. Також відбулися покази фільмів-фіналістів конкурсу «Пальма Півночі» та освітнього проекту MyStreetFilmsUkraine: Спільні місця, переможцям вручили нагороди. Так, гран-прі «Пальми Півночі» отримала стрічка «Чарівна таблетка» Олександра Зубовленка, найкращим українським фільмом став «Зв’язок» Жанни Озірної. Приз глядацьких симпатій дістався картині «Чарівна таблетка». У конкурсі брали участь 12 фільмів — 5 українських і 7 зарубіжних, створених авторами з країн, які брали участь у будівництві Славутича.  До почесного журі «Пальми Півночі» увійшли сценаристка Наталя Ворожбит, журналістка Марія Кувшинова та програмний директор кінофестивалю в Їглаві Віктор Корень.

 

 

У конкурсі MyStreetFilmsUkraine переміг фільм «Діорама» Зої Лактіонової і Тетяни Корнеєвої. Спеціальну згадку журі отримала стрічка «Гирі мої Гирі» Євгена Нікіфорова. Фаворитом глядачів стала картина Лізи Герман «Порцеляна». У конкурсі взяли участь 9 робіт, створених молодими режисерами у співпраці з професійними тьюторами.

 

 

Знаковою подією кінопрограми став показ документальної стрічки Йорана Олссона «Фонко», яку шведський режисер представив особисто.

 

 

Учасники урбаністичної резиденції представили 8 проектів та інсталяцій, що стали підсумком їхнього перебування у Славутичі впродовж місяця. Під час архітектурного воркшопу п’ять команд збудували дерев’яні об’єкти для фестивального кемпінгу: вежу для спостереження заходу сонця, уявний міст, хвилястий навіс для фудкорту.

 

 

Нагадаємо, що Міністерство культури України ініціювало проект «Малі міста – великі враження» з метою впровадження пілотних культурних стартапів (ексклюзивних культурних подій), що пов’язані із культурною спадщиною, реалізація яких сприятиме подальшому культурно – економічному розвитку територій.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України