українська російська англійська

Оголошено третій конкурс проектів у сфері культури і креативних індустрій "Culture Bridges"

18.05.2018 | 11:00

У рамках розвитку креативних індустрій Міністерство культури України запрошує державні установи культури, приватні культурні інституції, структурні підрозділи культури органів місцевого самоврядування, громадські організації, освітні установи, митців та підприємців у сфері культури брати участь у третьому конкурсі в рамках програми «Culture Bridges».

«Culture Bridges» програма розвитку українського культурного сектору, яка має на меті налагодження ефективних зв'язків між митцями, культурними операторами та інституціями в Україні і ЄС. Програма реалізується в межах імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС задля сприяння розвитку культури та креативних індустрій, підтримки толерантності та внутрішньої єдності в Україні, а також для промотування спільних цінностей.

Конкретними цілями Програми є:

-                    сприяння культурному співробітництву та міжкультурному діалогу між Україною та ЄС через проекти, що розширюють міжнародну мобільність та співпрацю діячів культури;

-                    сприяння посиленню потенціалу українського культурного та творчого сектору та розвитку місцевих культурних і креативних індустрій;

-                    розширення участі України у проектах програми ЄС «Креативна Європа»;

-                    сприяння взаєморозумінню та культурному розмаїттю в Україні через внутрішню культурну мобільність та проектні ініціативи.

Програма фінансує низку активностей, зокрема міжнародну мобільність фахівців, проекти національної і міжнародної співпраці, тренінги та ознайомчі поїздки до країн ЄС. Грантові конкурси в межах «Culture Bridges» відбуваються кожні три місяці в 2018 та 2019, загалом у рамках Програми буде виділено понад 100 грантів.

 

 «Гранти міжнародної мобільність» 

Гранти для українських фахівців у сфері культури для поїздок до країн ЄС (і навпаки) на період від 1 до 4 тижнів для відвідання конференцій, мережевих подій, фахових форумів, дотичних до сфери культури та/або креативних індустрій, а також для робочого стажування в культурних/креативних організаціях у країнах ЄС (чи в Україні – для заявників з ЄС). Подача проектів за цим напрямком відкрита для окремих осіб та організацій у ЄС та Україні.

Максимальна сума гранту на міжнародну мобільність становитиме 2250 євро (для візитів тривалістю від 1 до 2 тижнів) та 4000 євро (для візитів на період від 1 до 4 тижнів).

Кінцевий термін подачі – 05/07/2018.

 

«Гранти національної співпраці»

Програма надає гранти для українських інституцій із щонайменше двох несуміжних областей України на реалізацію спільних проектів у сфері культури та креативних індустрій.

Подача проектів відкрита лише для організацій з України, зокрема для організацій громадянського суспільства, організацій державного сектору та приватних організацій (також і прибуткових), що працюють у культурному та творчому секторах.

Тривалість проекту: від 3 до 6 місяців.

Бюджет: до 10,000 €.

Кінцевий термін подачі – 12/07/2018.

 

«Гранти міжнародної співпраці»

Програма надає гранти організаціям з України та країн ЄС на реалізацію спільних проектів, які сприяють обміну досвідом та ідеями між Україною та ЄС, та/або створенню нових культурних продуктів. Ця категорія відкрита лише для партнерських заявок від двох або більше організацій, що базуються в Україні та ЄС, а не для індивідуальних заявників. До проекту має бути залучена Україна та щонайменше одна країна ЄС.

Тривалість проекту: від 3 до 12 місяців.

Бюджет: до 10 000 євро для малих проектів, до 20 000 євро для середніх та до 50 000 євро для великих проектів.

Кінцевий термін подачі – 12/07/2018.

 

Проекти національної та міжнародної співпраці мають вирішувати принаймні одне із завдань:

- підвищення обізнаності про важливість культури для економічного розвитку та соціальної єдності;

- розвиток знань та спроможності діячів, що працюють у культурному та творчому секторах; 

- стимулювання ширшої участі громадськості у культурних заходах; 

- залучення недостатньо представлених або маргіналізованих груп до культурної діяльності; 

- заохочення співпраці між організаціями громадянського суспільства (ОГС), організаціями державного сектору та організаціями приватного сектору, які працюють у культурному та творчому секторах; 

- вивчення різноманітності та заохочення міжкультурного діалогу через культурну діяльність. 

 

 Окрім надання грантів, Програма реалізує спільні проекти культурних інституцій-членів EUNIC, проводить тренінги для менеджерів культури та організацій, що планують подавати заявки на програму ЄС «Креативна Європа», а також організовує освітні подорожі для представників сектору культури та креативних індустрій до країн Європейського Союзу.

До культурних і креативних індустрії належать:

-                    архітектура;

-                    архівна справа;

-                    аудіовізуальні мистецтва (включаючи кіно, телебачення, інші мультимедіа);

-                    бібліотеки та музеї;

-                    видавнича справа;

-                    візуальне мистецтво;

-                    дизайн;

-                    креативні простори та платформи взаємодії;

-                    література;

-                    матеріальна та нематеріальна культурна спадщина;

-                    медіа (включаючи радіо, телебачення та онлайн-медіа);

-                    мода;

-                    музика;

-                    перформативні мистецтва;

-                    ремесла;

-                    фестивалі.

 

За результатами першого конкурсу програми «Culture Bridges»  у 2018 році підтримано 43 заявки із загальним бюджетом у майже 348000 євро у таких категоріях: фестивалі, візуальне мистецтво, матеріальна та нематеріальна культурна спадщина. Загалом у рамках конкурсу отримано 544 заявки за всіма напрямами грантів. Заявники представляють усі області України. Європейські партнери, що взяли участь у конкурсі, представляють більш ніж 10 країн ЄС.

 

Детальна інформація програми “Culture Bridges”, за лінком  - bit.ly/CultureBridges

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України