українська російська англійська

Вiдбувся семiнар "Імплементація висновку Венеціанської комісії щодо статті 7 Закону України "Про освіту": політика і практика освіти мовами національних меншин"

26.05.2018 | 13:56

24-25 травня 2018 року в м. Києві в рамках проекту «Зміцнення підтримки національних меншин в Україні» (Спільна програма Європейського Союзу та Ради Європи «Партнерство заради належного врядування») вiдбувся семiнар «Імплементація висновку Венеціанської комісії щодо статті 7 Закону України «Про освіту»: політика і практика освіти мовами національних меншин».

До участі у семінарі були запрошені провідні європейські фахівці у сфері міжетнічних відносин та освіти національних меншин, працівники підрозділів з питань освіти обласних державних адміністрацій, директори та вчителі шкіл, в яких навчання відбувається мовами національних меншин, представники дипломатичного корпусу, керівники громадських організацій національних меншин.

Від Міністерства культури України у заході взяли участь заступник директора Департаменту у справах релігій та національностей  Михайло Подюк та працівники відділу міжнародного співробітництва з питань національних меншин.

Семінар розпочався вітальними словами до учасників семінару від заступника Міністра освіти  і науки України Павла Хобзея, голови Офісу Ради Європи в Україні Мортена Енберга та заступника голови Представництва Європейського Союзу в Україні Томаса Фреллесена. Модератором заходу виступила Анета Вітвіцька − представник Головного Директорату з питань демократії Офісу Ради Європи.

Експерти Ради Європи Райнер Хофманн та Роберт Данбар презентували результати звіту Венеціанської комісії щодо статті 7 Закону України «Про освіту» у якості співавторів зазначеного звіту. У своїй презентації експерти наголосили на необхідності забезпечення права представників національних меншин на вивчення рідної мови, в той же час зазначивши, що сприяння посиленню державної мови та її обов’язковість для всіх громадян є законною і навіть похвальною метою держави.

Другий день семінару (25 травня) був присвячений вивченню досвіду європейських країн щодо навчання мовами національних меншин.

Зокрема, в режимі відеоконференції учасники семінару ознайомились з досвідом вивчення польської мови у Чеській Республіці. Презентацію на цю тему представили Марта Кмет (директор педагогічного центру шкіл польської меншини у м. Чеський Тешин), Урсула Чудек (директор початкової школи ім. Хенрика Секевича у м. Яблунков) та Берта Мехалік (вчитель початкової школи ім. Хенрика Секевича у м. Яблунков).

 Особливостями досвіду вивчення словенської мови у Австрії поділилися Урсула Долешань (професор, Університет Клагерфурту, Центр славістичних студій) та Інгрід Разінгер (Двомовна федеральна комерційна академія, м. Клагерфурт).

Презентації та виступи експертів супроводжувались активними дискусіями усіх учасників семінару, які взяли активну участь в обговоренні та мали можливість висловити своє бачення на питання освіти мовами національних меншин з метою пошуку оптимальної моделі вивчення рідної та державної мови.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України