українська російська англійська

Міжнародний проект "Шляхи дружби. Равенна-Київ" об'єднав українських та італійських зірок світового рівня

04.07.2018 | 16:49

У Равенні (Італійська Республіка) відбулась друга частина масштабного українсько-італійського міжнародного проекту «Шляхи дружби. Равенна–Київ». Розпочинаючи концерт, який об’єднав українських та італійських зірок  світового рівня,  видатний диригент сучасності  Ріккардо Муті поділився своїми враженнями від візиту до України та виступу  на Софійські площі в Києві.

«Ми зустрілися з дивовижними людьми і дивовижними музикантами, ця мистецька подія, яка відбулась у Києві  ще раз довела, що музика - це  надзвичайно важливий посол  для налагодження дружніх стосунків», - говорить Маестро Ріккардо Муті.

 

 

«Ми знаємо, що Україна  вже тривалий час переживає дуже складну ситуацію і наш проект реалізовується за ради миру та братерства».

Видатний диригент відзначив присутність та яскраву участь у концерті музикантів із міста Маріуполя, де і наразі тривають бойові дії і є жертви. Ріккардо Муті також подякував усім, хто долучився до реалізації цієї знакової події, особливо відзначивши особистий вклад з боку Міністра культури України Євгена Нищука, першого заступника Міністра культури України Світлани Фоменко, генерального директора Національного академічного театру опери та балету України Петра Чуприни, з італійської сторони – мера міста Равенни  та Молодіжного оркестру Луїджі Керубіні.

 Гості  концерту мали можливість насолодитися безсмертною музикою Джузеппе Верді (від Stabat Mater до Te Deum і «Набукко») у виконанні великого зведеного хору, оперних зірок Людмили Монастирської та Сергія Магери, симфонічного оркестру Національної опери України та Молодіжного оркестру Луїджі Керубіні (Італія), музикантів із Маріуполя, загалом понад 300 учасників. А також симфонічною поемою «Портрет Лінкольна» Аарона Копленда у виконанні відомого актора театру і кіно, кінорежисера, продюсера Джона Малковича (США).

 

Нагадаємо, що організаторами   Міжнародного проекту «Шляхи дружби. Равенна–Київ» виступили з італійської сторони  – Ravenna Festival та Міністерство культурної діяльності та спадщини і туризму Італії, а з української сторони – Міністерство культури України, Національний академічний театр опери та балету України імені Тараса Шевченка, КМДА. 1 липня мистецька подія відбулась на Софійській площі  в місті Києві, 3 липня концерт гостинно зустріли в Равенні, залі Палацу Де Андре, а 4 липня відбувся окремий концерт театру «Tribute to Valentyn Sylvestrov», присвячений творчості та за участі українського композитора Валентина Сильвестрова у виконанні солістів, оркестру та хору Національної опери України.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України