українська російська англійська

Відбулась чотириденна Пастирська конференція Української Уніонної Конференції Церкви АСД

06.07.2018 | 10:54

У місті Буча, під Києвом, цього тижня відбулася чотириденна Пастирська конференція Української Уніонної Конференції Церкви Адвентистів Сьомого Дня під назвою «А я та дім мій будемо служити Господеві». Подібне зібрання усіх пастирів Церкви відбувається лише один на п’ять років, об’єднуючи церковних служителів з усієї України, яких цьогоріч до Києва прибуло майже п’ять сотень, включаючи кілька десятків адвентистських пресвітерів з тимчасово окупованих територій Донбасу.

 

 

Відкриваючи зібрання, президент Української Уніонної Конференції, старший пастир Станіслав Носов відзначив, що на цей раз конференція буде сконцентрована на обговоренні та усвідомленні взаємозв’язку особистого життя віруючого, його самореалізації у сім’ї та пов’язаності з Церквою, що творить унікальний і беззаперечний духовний ланцюг, який допомагає кожній людині адекватніше та з більшою впевненістю у власних силах та допомозі Бога усвідомити та пережити будь-які виклики сьогодення. Крім того, він наголосив на тій обставині, що своє служіння пастирі церкви АСД здійснюють в унікальних обставинах релігійної свободи та небувалої співпраці та порозуміння між державою те релігійними організаціями.

Протягом чотирьох днів роботи конференції було заслухано дев’ять повномасштабних доповідей, які виголосили пастирі не лише з України, але й гості зі Сполучених Штатів Америки, Сербії. Зокрема, першим до учасників зібрання звернувся Президент Євро-Азіатського Дивізіону Церкви АСД, пастор Михайло Камінський. Тепло був зустрінутий учасниками Конференції також секретар Дивізіону, попередній Президент Української Уніонної Конференції, пастор Віктор Алєксєєнко.

 

 

Від імені Міністерства культури України, як уповноваженого центрального органу виконавчої влади, що відповідає за реалізацію державної політики у сфері релігії, до авторитетного зібрання звернувся директор профільного підрозділу – Департаменту у справах релігій та національностей – Андрій Юраш, який відзначив, що констатований унікальний рівень співпраці між державою та релігійними організаціями є невипадковим. Він став наслідком системних та концептуально продуманих кроків держави щодо нормалізації та гармонізації її взаємин з релігійними структурами, які були здійснені протягом останнього часу.

 

 

Окрім того, Андрій Юраш провів логічну паралель, порівнявши служіння церковних пастирів та державних службовців, які у своїх власних сферах, але за універсальними принципами служать суспільству та конкретним його членам – віруючим, коли мова йде про церковну площину, та усім громадянам, якщо йдеться про суспільно-державний вимір служіння людей, причетних до виконавчої влади. Окрім того, директор Департаменту у справах релігій та національностей зупинився на кількох віршах з 84-го псалма, показавши, як окремі його тези і положення можуть бути винятково актуальними та цілеспрямованими для пошуку відповідей на питання, що виникають у контексті усвідомлення процесів, актуальних для сучасного українського суспільства.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України