українська російська англійська

Пішов з життя Левко Лук'яненко

07.07.2018 | 19:07

7 липня, після важкої хвороби, пішов з життя   один з найбільших моральних авторитетів України, видатний громадський діяч, політв’язень, дисидент і колишній народний депутат України  - Левко Лук’яненко.

Левко Григорович все своє життя присвятив боротьбі за волю і Незалежність Українибув одним з організаторів Української робітничо-селянської спілки (УРСС), головою та співзасновником Української Гельсінкської Групи (УГГ) та Української республіканської партії (УРП).

 

 

Засуджений у 1962 році до смертної кари, він перебував у камері смертників 72 дні й кожної миті очікував розстрілу. Його вирок врешті змінили: життя обміняли на 15 років ув’язнення. Але навіть побувавши за півкроку до смерті, Левко Лук’яненко не зрікся своїх переконань. Він і надалі провадив активну підпільну роботу, писав програми підпільних організацій, згуртовував навколо себе людей. Левко Лук’яненко провів 27 років в радянських тюрмах та концтаборах.

Левко Григорович був також автором "Акту проголошення незалежності України" та лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка 2016 року.

Міністерство культури  висловлює щирі співчуття рідним та близьким, колегам та  всій українській громаді з непоправною втратою.

Вічна йому пам’ять

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України