українська російська англійська

У прифронтових містах Луганської області відбулась акція "Твоє кіно"

09.07.2018 | 11:04

19 – 23 червня 2018 р. у прифронтових містах Луганської області Попасна та Золоте відбулася акція «Твоє кіно в Попасній та Золотому». Ця акція – черговий етап довгострокового проекту «Українське кіно на Донбасі», що вже другий рік поспіль реалізується за підтримки Міністерства культури  та Держкіно. Головна мета проекту - популяризація національних фільмів серед населення Донецької та Луганської областей, сприяння інтеграції Донбасу в культурно-гуманітарний простір України шляхом залучення його жителів до аудиторії, оріентованої  на вітчизняні культурні цінності.

Золоте та Попасна розташовані біля лінії розмежування. Золоте  – невелике шахтарське містечко, частина якого підконтрольна українській владі, а частина окупована. Настрії місцевого населення дуже різні за своєю політичною оріентацією: є ті, хто підтримує Україну, а є й такі, хто потай або відверто виступає проти неї. Антиукраїнська позиція, не в останню чергу, зумовлена постійною дією ворожої пропаганди та суттєвим браком інформації про Україну. Інша ситуація в районному центрі  - Попасній, яка дедалі більше орієнтується на вітчизняні цінності, насамперед, завдяки активній проукраїнській політиці місцевої влади. Таку ж само політику влада намагається проводити по всьому району, але для того, аби вона принесла свої результати, потрібен час.

Як і в багатьох маленьких містах та райцентрах, кінотеатри в Попасній та Золотому відсутні. Покази акції «Твоє кіно» відбувалися в Будинку культури та клубі, які нині є головними центрами культурного життя обох населених пунктів. І не дивлячись на те, що клуб «Шахтар» у Золотому стоїть осторонь житлових будинків та знаходиться в декількох кілометрах від лінії фронту,  люди приходили на перегляд щодня: кіно на великому екрані в Золотому не демонструвалося від початку війни. Приходили і українські військові, чиї позиції розташовані у місті та навколо нього. Але найбільш активним глядачем виявилися діти: після перегляду своїх, дитячих, фільмів, вони залишалися і на дорослі сеанси.  Найбільше враження на публіку справив фільм Ахтема Сайтеблаєва «Кіборги»: після перегляду в залі стояла приголомшлива тиша, а жінки не скривали своїх сліз. Таку ж само реакцію «Кіборги» викликали і в Попасній, причому деякі глядачі (і серед них, знову ж таки, діти) приходили подивитися фільм вдруге. Як і в кожному місті, де вже відбулися покази проекту «Українське кіно на Донбасі», в Попасній та Золотому  сформувався свій глядач, який приходив на всі без винятку перегляди. Його увазі було запропоновано різноманітну програму, що складалася з різножанрових комедій («Припутні», «Ізі», «DZIDZIO Контрабас»), гостросюжетного історичного бойовика («Червоний»), соціальної драми («Гніздо горлиці»). Діти подивилися  ігрову казку-фентезі «Сторожова застава», повнометражний мультфільм «Микита Кожум`яка» та фільм-мюзікл «Трубач».

Фільми перед показами представляли актор Олег Шульга, що зіграв одну з головних ролей в картині «Червоний», та кінокритик Олександр Гусєв – після переглядів вони обговорювали картини з глядачем.

Кіноакція в Попасній та Золотому відбулася за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Всеукраїнського Фонду сприяння міжнародному спілкуванню "Українське народне посольство», Попаснянської районної військово-цивільної адміністрації та Попаснянської районної держадміністрації. Організатор заходу – БФ «Ассоціація благодійників України». Організаційний партнер –Міністерство культури України, інформаційний партнер - Асоціація кіноіндустрії України.

«Сьогодні надзвичайно важливо підтримувати діяльність патріотів Донбасу. Проект «Українське кіно на Донбасі», крім іншого, націлений і на таку підтримку. Адже фільми, що демонструються в його рамках, розказують місцевому населенню про сучасне та минуле життя України», - говорить ініціатор і керівник проекту Олена Чередниченко.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України