українська російська англійська

У Києві попрощались з Левком Лук'яненком

10.07.2018 | 12:23

10 липня у Клубі Кабінету Міністрів України відбулася урочиста церемонія  прощання з видатним українським громадським та політичним діячем, дисидентом Левком Лук’яненком.

 

Віддати останню шану  відомому українцю прийшли  Міністр культури України  Євген Нищук, члени Уряду, дипломати, представники різних політичних сил, численні громадські та культурні діячі.

 

 

«Левко Григорович був знаковою особистістю для українського народу. Саме через його непохитні переконання та віру у краще майбутнє для нашої країни він був і залишається моральним авторитетом для кожного з нас. Я щасливий, що мав честь отримувати від нього поради та настанови, відчувати його підтримку під час гарячих подій на Майдані та на всіх подвижницьких виступах за українське слово, українську культуру та українську історію. Коли я став Міністром культури вперше, він запросив мене до свого дому у Хотові, де ми говорили з ним про культурну та гуманітарну стратегію. Саме він порадив мені зібрати команду фахівців-патріотів і створити раду по впровадженню і відстоюванню української мови. Я дотримав свого слова і тепер у нас є координаційна рада, яка напрацювала закон про мову», - говорить Євген Нищук.

 

 

«Все своє життя Левко Григорович присвятив боротьбі за сильну і незалежну Україну. Навіть побувавши за півкроку до смерті у застінках Кремля, де зараз знаходяться наші патріоти,  він  не зрікся своїх переконань, а продовжив активну підпільну роботу. Його діяльність у розбудові нашої країни не має розчинитися в історії, тому наш святий обов’язок продовжити його справу. Вірити та продовжувати боротьбу за мир у нашій країні ».

 

Заходи вшанування продовжаться у Володимирському соборі,  де панахиду відправить Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Поховають Левка Лук’яненка на Байковому кладовищі у Києві.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України