українська російська англійська

У Мінкультури обговорили перспективи співробітництва у сфері культури між Україною та Азербайджаном

18.07.2018 | 18:41

Міністр культури України Євген Нищук провів зустріч з Міністром культури Азербайджанської Республіки Абульфасом Гараєвим. У зустрічі також взяв участь Надзвичайний та Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Азер Худієв та частина азербайджанської офіційної делегації.

Під час зустрічі сторони розглянули перспективи співробітництва у галузі культури між двома країнами.

 

 

Міністр культури Азербайджанської Республіки Абульфас Гараєв відзначив інтенсивний розвиток співпраці обох країн у  багатьох напрямках –  культурі, економіці, науці, сучасних технологіях, висловивши переконання, що основним двигуном добрих взаємостосунків на сьогоднішній день є  сфера культури та гуманітарні зв’язки.

«Культурний обмін між нашими країнами сприятиме  спільному усвідомленню культури, як основної складової життя суспільства», - говорить Абульфас Гараєв.

 

Зокрема, під час зустрічі розглядались питання налагодження  більш  тісної співпраці в частині реалізації спільних україно-азербайджанських мистецьких проектів, обміну фахівцями та налагодженні  зв’язків  між культурними інституціями двох країн.

Серед іншого, азербайджанською стороною була висловлена зацікавленість у частині реалізації спільних театральних проектів, зокрема залучення сучасних українських режисерів  до постановок  в Азербайджанському державному театрі. А також реалізації міжмузейних проектів, налагодженні більш тісного знайомства з відомою українською хореографічною школою, проведенні обміну  солістами та композиторськими школам обох країн.

 

 

Міністр культури України Євген Нищук висловив  високу зацікавленість щодо реалізації спільних культурних ініціатив.

«Ми  відкриті до такого спілкування і існуюча у світі практика показує, що міжкультурний діалог, обмін культурними технологіями дуже важливий для загального розвитку суспільства», - наголосив Євген Нищук.

 

 

Під час спілкування також порушувалось питання представлення в Україні в 2019 році кращих зразків культурного надбання Азербайджану, у тому числі проведення тижня сучасного кіно, під час якого будуть представлені останні  цікаві роботи азербайджанського кінематографу.

По завершенню зустрічі, сторони взяли участь в офіційній урочистій церемонії відкриття у місті Києві Скверу імені Мусліма Магомаєва, який розміщується на перехресті проспекту В. Чорновола та вул. Січових Стрільців.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України