українська російська англійська

У Києві відкрили сквер і пам'ятник легендарного азербайджанського співака Мусліма Магомаєва

19.07.2018 | 14:05

У рамках відзначення 75-річчя від дня народження всесвітньо відомого оперного й естрадного співака та композитора Мусліма Магомаєва в місті Києві відбулась офіційна церемонія відкриття Скверу імені Мусліма Магомаєва, який розміщується на перехресті проспекту В’ячеслава Чорновола та вулиці Січових Стрільців.

 

 

У заході взяли участь Міністр культури Азербайджанської Республіки Абульфас Гараєв, Міністр культури України Євген Нищук, Надзвичайний та Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Азер Худієв, заступник голови КМДА Олександр Спасибко, заслужені артисти з Азербайджану, Узбекистану, Казахстану, України та інших країн, які знали та любили великого музиканта, а також поціновувачі творчості співака.

 

 

Надзвичайний та Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Азер Худієв висловлює впевненість у тому, що Сквер ім. Мусліма Магомаєва та музичний вечір, присвячений його пам’яті, стануть подарунком для киян, українців та гостей міста –шанувальників таланту легендарного азербайджанського співака й композитора.

 

 

На переконання Міністра культури України Євген Нищука Сквер імені Мусліма Магомаєва стане справжньою окрасою Шевченківського району Києва, місцем відпочинку та спілкування, як киян так і та громади Азербайджану, яка проживає в Україні і є  нероздільним цілим  з українським народом.

«Найголовніше, що це місце стане важливим містком дружби між нашими народами.  Дуже символічно, що видатні діячі мистецтва, які тривалий час пов’язували наші країни, яких любили, які є справжніми легендами, сьогодні стають важливим фактором зміцнення дружби  та взаємоповаги  між нашими країнами», - говорить Євген Нищук.

 

 

 

«Сьогодні відкривається ще один чудовий символ  дружби та взаємоповаги між нашими народами - пам’ятник великому музиканту, образ  якого є  дуже важливим для кожного азербайджанця», - наголосив Міністр культури Азербайджанської Республіки Абульфас Гараєв.

«Я сподіваюсь, що люди які будуть приходити в цей сквер, створений зусиллями українців і азербайджанців, стане символом  поваги до культури і надихатиме  творити добро».

 

 

Автором пам’ятника Мусліма Магомаєва став відомий харківський скульптор, народний художник України, професор, завідуючий кафедрою скульптури в Харківській державній академії дизайну і мистецтва Сейфаддін Гурбанов.

 

 

Після офіційної церемонії, організатори заходу відкрили концертну програму за участі артистів України, Азербайджану, Казахстану, Узбекистану та інших країн.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України