українська російська англійська

Одеська національна наукова бібліотека та Національна парламентська бібліотека Грузії підписала Меморандум про співпрацю

20.07.2018 | 14:35

18-19 липня 2018 року відбувся робочий візит в Одеську національну наукову бібліотеку генерального директора Національної парламентської бібліотеки Грузії Гіоргі Кекелідзе та голови Департаменту бібліотечних ресурсів цієї ж бібліотеки Левана Тактакішвілі, що стало свідченням курсу на поглиблення співпраці в гуманітарній сфері між Грузією і Україною.

 

 

Центральною подією візиту стало підписання Меморандуму про співпрацю між бібліотеками, який визначає напрями подальшої співпраці між двома установами, зокрема забезпечення доступу до інформаційних баз даних, здійснення на постійній взаємовигідній основі обміну національними виданнями, в тому числі й електронними, підготовка та внесення пропозиції для здійснення спільних дослідницьких, видавничих та інших ініціатив, обмін досвідом, а також сприяння діяльності національно-культурних товариств і співпраці міст-партнерів Одеси й Тбілісі.

 

 

Під час підписання документу були присутні Консул Республіки Грузія в Одесі Торніке Берекашвілі, заступник начальника Управління культури, національностей, релігій та охорони об'єктів культурної спадщини ОДА Ярослава Різникова, представники Одеської обласної ГО «Іверія», її голова Шорена Гегешидзе та директор грузинської недільної школи "Анна-Бана" Мегі Лахшіа.

Професійна зустріч з Гіоргі Кекелідзе і Леваном Берекашвілі зібрала керівників та фахівців провідних бібліотек Одеси і усіх зацікавлених осіб. Гості розповіли про діяльність грузинських бібліотек, поділилися досвідом створення електронної бібліотеки, зокрема проектом «Фотографія», мета якого – закарбування пам’яті Грузії. Відбулася екскурсія бібліотекою, а також огляд виставки «Грузія далека і близька», на якій були представлені раритетні видання, що видані у Тифлісі у ХІХ ст., у тому числі періодичні; унікальні фото видів Кавказу ХІХ століття, а також сучасні вітчизняні видання, зокрема книжка «Грузини в Одесі: історія та сучасність», видана за сприяння Генерального консульства Республіки Грузія.  

 

 

Грузинські колеги подарували ОННБ колекцію видань грузинською мовою, у т.ч. у перекладі англійською. В свою чергу бібліотекарі Одеси та представники творчих спілок міста передали до Національної парламентської бібліотеки Грузії свої видання.

Більше інформації на сайті ОННБ.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України