українська російська англійська

Під час 9-го Одеського міжнародного кінофестивалю обговорили шляхи пошуку нових інструментів фінансування та розвитку національного кінематографу

23.07.2018 | 10:35

Під час 9-го Одеського міжнародного кінофестивалю в рамках секції Film Industry Office була проведена панельна дискусія «Нові інструменти фінансування кіно», учасниками якої стали представники кінозакладів та спеціалізованих кінокомпаній, дистриб’ютори, інвестори, автори фільмів.  Спікерами панельної дискусії виступили: начальник Управління сценічного і візуального мистецтва Міністерства культури України Павло Білаш; голова державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко, виконавчий директор Українського культурного фонду Юлія Федів, менеджер з комунікацій Creative Europe Desk Ukraine Ксенія Калина, менеджер Culture Bridges Programme, British Council Ірина Прокоф'єва.

Під час дискусії  учасниками  жваво  обговорювались питання розвитку національного кінематографу, форми фінансування кіногалузі, пошук та залучення альтернативних джерел її фінансової підтримки.

Начальник Управління сценічного і візуального мистецтва Міністерства культури України Павло Білаш під час свого виступу представив конкретні кроки, які здійснюються Урядом та безпосередньо Мінкультури для підтримки національного кінематографу, а також бачення шляхів вдосконалення та модернізації правових, структурних і фінансових інструментів, які сприятимуть розвитку української кіноіндустрії. Так, поряд із зростанням бюджетного фінансування, вдосконаленням нормативно-правової бази також розробляються нові інструменти фінансування кіно.

У 2018 році з метою підтримки національного кінематографу у державному бюджеті було передбачено нову бюджетну програму (пілотний проект) «Виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування» із обсягом бюджетного фінансування 500 млн. грн., головним розпорядником якої визначено Міністерство культури України. На сьогоднішній день Міністерством культури разом з  робочою групою розроблений механізм державної підтримки патріотичних фільмів і триває відбір кінопроектів на конкурсній основі членами Експертної ради при Мінкультури. Загалом було прийнято 202 заявки, за результатами оцінювання  Експертної ради 99 заявок пройшли до другого етапу конкурсного відбору і вже з 24 по 28 липня відбудуться презентаційні сесії цих кінопроектів. З урахуванням набраних балів буде складено рейтинг кінопроектів. Кінопроекти, які наберуть найвищу кількість балів, з урахуванням передбаченого обсягу фінансування будуть включені до Переліку фільмів патріотичного спрямування, для виробництва та розповсюдження яких надається державна фінансова підтримка.

Виконавчий директор Українського культурного фонду Юлія Федів окреслила нові можливості, які надає новостворена інституція - Український культурний фонд – як додатковий інструмент фінансування кіногалузі. Наразі, сформована відповідна експертна рада, яка опікуватиметься  аудіо-візуальним мистецтвом, і вже на цей час технічний відбір пройшли 107 заявок.

Менеджер з комунікацій Creative Europe Desk Ukraine Ксенія Калина  повідомила про нові можливості для кінематографістів, які надасть підпрограма «МЕДІА», що проводиться у рамках програми «Креативна Європа». Підпрограма «МЕДІА» передбачає фінансову підтримку для розвитку, поширення та популяризації кіно- та аудіовізуальної індустрій Європейського Союзу. 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України