українська російська англійська

"Ми прагнемо розвивати український кіноринок, змінювати вітчизняний телепродукт в бік української мови, тематики та вітчизняних митців" - Євген Нищук

24.07.2018 | 14:02

Сьогодні, 24 липня  в столичному кінотеатрі «Жовтень»  розпочався другий етап конкурсного відбору кінопроектів патріотичного спрямування. Протягом  чотирьох днів  відбуватимуться презентації кінопроектів, які пройшли до другого етапу конкурсного відбору з метою отримання фінансування на їх виробництво.

 

 

Перед початком презентаційної сесії кінопроектів Міністр культури України Євген Нищук  звернувся до членів  Експертної ради та фахового середовища, які долучились до другого етапу конкурсного відбору, з побажаннями плідної та результативної роботи.

 

«Сфера культури – це дуже чутлива річ, яка  викликає в суспільстві прискіпливу увагу, а зараз, до прикладу, йдеться про фінансування кіногалузі і це добре. Я  радий, що сьогодні ми маємо добру динаміку розвитку національного кінематографу, у тому числі і в частині зростання бюджетного фінансування виробництва вітчизняного кіно продукту. В цілому - в 2014 році на кіновиробництво було виділено 27 мільйонів гривень, а станом на сьогодні це вже 1 млрд. гривень. Це серйозний поступ і велика робота Уряду», - сказав Євген Нищук.

 

 

За словами Міністра культури,  цьогоріч з метою підтримки національного кінематографу у державному бюджеті було передбачено нову бюджетну програму, направлену на створення нового українського кіно, у тому числі  телепродукту.

 

«Вперше держава пішла на те, щоб зробити стартап на підтримку українських телесеріалів з умовою, що ми матимемо  – український контент, українське виробництво,  український менеджмент, українських митців. Ми прагнемо розвивати свій ринок, своє виробництво, змінити вітчизняний телевізійний простір в бік  української мови, української держави, української тематики та українських акторів. Звичайно, що програма, яку ми зараз запустили, потребує вдосконалення, і ми будемо над цим  працювати», - говорить  Євген Нищук.

 

Він також повідомив, що за умови нормальної прогресії цієї програми, значно збільшаться можливості українських кінематографістів,  адже діятимуть дві програми, які створять можливість проводити нові  відбори, пітчинги і  зрештою реалізовувати  вдосконалені проекти.

 

«Не втрачайте надії, вдосконалюйте проекти. Потрібно розуміти, що здорова конкуренція це нормально. В єдності кінематографічної спільноти ми можемо робити неймовірні речі. Це вже оцінили на кінофестивалях міжнародні експерти», - звернувся до представників проектів, які не увійшли до другого туру Євген Нищук.

«Є різні джерела і моделі, які ми можемо спрямувати на фінансування українського кіно, зрештою українського телевізійного простору, який дозволить відновити та відродити його. І ми будемо використовувати всі ці можливості».

 

«Нашим експертам зараз дуже нелегко, адже важливо не лише відібрати, а й реалізувати проекти, щоб вони не лягли на полицю, щоб їх побачив глядач і це найголовніше. Закликаю усіх до доброзичливого адекватного сприйняття тої ситуації, що це певний стартап – проба додаткового кошику, якого могло не бути. Я бажаю усім гарних перемог, адже це буде перемога українського кіно», - додав він.

 

Засідання Експертної ради при Міністерстві культури України з відбору кінопроектів для надання державної фінансової підтримки на виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування (презентаційні сесії) триватимуть  з 24 по  27 липня. Трансляція засідання відбуватиметься на офіційному YouTube-каналі Міністерства культури України за графіком.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України