українська російська англійська

Семінар "Орієнтири молоді в літературі: класики і сучасники" у Запоріжжі

30.07.2018 | 07:46

25 липня 2018 року в комунальному закладі «Запорізька обласна бібліотека для юнацтва» Запорізької обласної ради відбувся семінар «Орієнтири молоді в літературі: класики і сучасники».

Цього дня до бібліотеки завітали молоді українські письменниці: Ярослава Дегтяренко (Запоріжжя), Любов Відута (Львів), Ярина Каторож (Львів), Оксамитка Блажевська (Київ) та Боісіда (Київ). Також участь у семінарі взяла бібліотекарка Державної бібліотеки України для юнацтва Людмила Рабаданова.

 

 

Поспілкуватися з авторками, подискутувати на тему читання та орієнтирів у літературі зібралися бібліотекарі Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва, Запорізької обласної бібліотеки для дітей «Юний читач», централізованої бібліотечної системи для дітей міста Запоріжжя, слухачі Безкоштовних курсів української мови, активна творча молодь – учасники проекту «Літературна Штольня», читачі бібліотеки та журналісти. Були серед гостей і відомий український письменник, музикант і журналіст Валентин Терлецький, а також головний спеціаліст відділу культури та навчальних закладів Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації Ірина Пономаренко. Модерувала захід українська поетка, бібліотекарка Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва Олена Ольшанська.

 

 

Розмова вийшла жвавою, яскравою та змістовною. В.о. директора комунального закладу «Запорізька обласна бібліотека для юнацтва» Запорізької обласної ради Вікторія Писанець запитала думку гостей щодо поширеного у суспільстві стереотипу про те, що сучасна молодь не читає. Відповідати почала Боісіда. Письменниця поділилася власними спостереженнями та розповіла, що доволі часто їй доводилося бачити молодих юнаків та дівчат, які читають, наприклад, у метро. Колеги підтримали Боісіду та підтвердили, що до кола читацьких уподобань сучасної молоді входить зокрема фентезі. До речі, троє з п’яти запрошених авторок (Ярина Каторож, Боісіда та Любов Відута) працюють саме в цьому жанрі.

 

 

Письменник Валентин Терлецький долучився до розмови та запитав гостей про те, чи має автор орієнтуватися на модні тренди й писати лише такі книжки, що будуть користуватися попитом серед читачів. Мисткині та бібліотекарі дійшли згоди в тому, що і читачі, й автори мають розвивати смак та акцентували увагу на тому, що неабияку роль у визначенні читацького попиту, популяризації літератури та формуванні смаку кожного окремого читача відіграють бібліотеки.

 

 

Директорка комунального закладу «Запорізька обласна бібліотека для дітей «Юний читач» Запорізької обласної ради Лариса Данилова порушила тему сприйняття сучасними дітьми класичної літератури, зокрема, творів шкільної програми.

 

 

Письменниці залюбки відповідали на питання глядачів, розповідали про те, як і чому почали писати, пригадували курйозні випадки, пов’язані з літературною творчістю, а також ділилися секретами успіху. Цікавилися учасники семінару й тим, що читають письменниці, як знайти «свою» книжку, яке місце посідає читання в житті сучасного молодого покоління та яку роль відіграють бібліотеки в процесі популяризації літератури.

Захід допоміг читачам і бібліотекарям розширити свій світогляд, познайомитися особисто з популярними молодими письменницями та сформувати власні читацькі орієнтири.

 

Захід транслювався онлайн у соціальній мережі Фейсбук. Запис можна переглянути на сторінці https://www.facebook.com/zp.obu/

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України