українська російська англійська

У рамках ініціативи "Create.Ukraine" відбулася робоча зустріч з питань захисту прав інтелектуальної власності у дизайні

30.07.2018 | 16:55

Сьогодні, 30 липня Міністерство культури України спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, у рамках ініціативи «Create.Ukraine»,  провели  робочу зустріч, присвячену питанням захисту прав інтелектуальної власності у дизайні (графічний дизайн, промисловий дизайн, дизайн середовища та веб-дизайн).

 

 

Під час спілкування заступник Міністра культури України Юрій Рибачук  наголосив, що Мінкультури вбачає своїм завданням створення і впровадження нових, прозорих інструментів підтримки культурних креативних секторів. Зокрема, він нагадав, що виконавча влада уже зробила важливі кроки для того, щоб такий напрямок, як дизайн, потрапив  у поле уваги держави.  Нещодавно,  за ініціативою Мінкультури  внесено зміни до Закону «Про культуру», де визначено поняття «креативні індустрії». 

Це види економічної діяльності , що мають потенціал до створення додаткової вартості та робочих місць через культурне або креативне вираження, а їхні продукти та послуги є наслідком індивідуальної творчості, навичок і таланту. Це – реклама, архітектура, дизайн, мода – усе те, що ніколи не попадало у фокус  державної уваги», - зазначив  Юрій Рибачук.

 

 

«Нарешті, Міністерством культури започатковано і щорічно проводиться міжнародний форум “Креативна Україна”, бо ми бачимо виняткову важливість в існуванні  платформи для політичного та експертного обговорення формування державної політики в сфері креативних індустрій».

 

Представник Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, директор Департаменту інтелектуальної власності Валерій Жалдак під час свого виступу окреслив специфіку права інтелектуальної власності в креативних індустріях і секторі дизайну зокрема, а також поділився планами Мінекономрозвитку щодо модернізації засобів та інструментів реєстрації прав інтелектуальної власності, зробивши їх більш зрозумілими, зручними та доступними.

 

 

Учасники зустрічі мали змогу обговорити основні стратегії та механізми захисту об’єктів авторського права та права промислової власності в дизайні, питання захисту прав інтелектуальної власності дизайнерів під час проведення тендерів, при роботі з клієнтами та оплаті праці, особливості реєстрації авторських прав і прав промислової власності, впровадження додаткових державних механізмів для спрощення реєстрації прав інтелектуальної власності.

 

 

Нагадаємо, що пропозиції та рекомендації у сфері розвитку креативних індустрій  приймаються на електрону адресу: ukr.cci@gmail.com.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України