українська російська англійська

Відбувся круглий стіл "Проблеми ромів в Україні та шляхи їх вирішення"

31.07.2018 | 19:09

31 липня відбувся круглий стіл "Проблеми ромів в Україні та шляхи їх вирішення", організований Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

У заході взяли участь представники Міністерства культури, Міністерства соціальної політики, МВС, Національної поліції, ДМС, офісу Ради Європи в Україні, ОБСЄ та представники ромських громадських організацій.

 

 

Під час засідання директор Департаменту у справах релігій та національностей Мінкультури Андрій Юраш зауважив, що до вирішення проблем ромів необхідно підходити комплексно. З цією метою у 2015 році було створено Міжвідомчу робочу групу з питань виконання плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року при Кабінеті Міністрів України. Реалізувати ромську Стратегію за допомогою лише загальнодержавних центральних механізмів неможливо. Великий акцент потрібно робити на регіональному, локальному аспекті. Тому, на засіданні Міжвідомчої робочої групи, яке відбулось 11 травня цього року, було дано доручення всім обласним державним адміністраціям переглянути регіональні плани заходів із реалізації ромської Стратегії і запропонувати механізми, моделі для удосконалення регіональних планів, внести заходи, які б суттєво допомогли у вирішенні ромських питань.

 

 

Представник Уповноваженого з дотримання рівних прав та свобод Лідія Козуб анонсувала створення робочої групи при Секретаріаті офісу Уповноваженого з прав  людини розробки алгоритму дій у разі виявлення тимчасових ромських поселень.

Учасники заходу висловили свої пропозиції щодо ефективних рішень із залученням соціальних служб, служби зайнятості та Національної поліції.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України