українська російська англійська

Оголошено переможців творчого конкурсу "Відзнака імені Сергія Нігояна"

03.08.2018 | 09:51

2 серпня на Майдані Незалежності у Києві оголосили переможців конкурсу творчих робіт «Відзнака імені Сергія Нігояна» на тему «Аудіо- та мультимедійні інсталяції в публічному просторі». Ними стали художник Георгій Потопальський та арт-група "SVITER". Разом вони працюватимуть над створенням мультимедійної скульптури з використанням світла та звуку.

«Ми дуже вдячні за висловлену довіру і постараємось її виправдати, втіливши задумане. Я був учасником подій у 2014 році, і це буде робота пам’яті Героїв, робота печалі та страждання, адже ще немає відчуття перемоги. Нам дуже багато належить зробити, боротьба триває», - сказав переможець творчого конкурсу Георгій Потопальський.

 

 

Протягом місяця на конкурс було надіслано 10 заявок, серед них одна з Торонто (Канада), інші – з різних міст України, зокрема з Києва, Одеси та Львова. В конкурсі взяли участь студенти та випускники вищих навчальних музичних закладів, а також артисти України та української діаспори віком до 35 років. До складу журі увійшли відомі українські митці: композитори Леонід Грабовський, Кармела Цепколенко, Олександр Щетинський, Іван Небесний, Остап Мануляк, Алла Загайкевич та режисери Сергій Проскурня і Володимир Тихий.

Для втілення ідеї переможці отримали сертифікат на суму 25 000 грн. Частину коштів надав Міжнародний фонд «Відродження», інша частина була зібрана благодійниками та родинами Героїв Небесної Сотні.

 

 

Цей конкурс є частиною проекту «Відзнаки Героїв», який був започаткований ГО «Родина Героїв Небесної Сотні». Мета конкурсу – підтримка активної та творчої молоді, реалізація проектів у пам’ять про кожного Героя Небесної Сотні, втілення їхніх мрій.

«У них у всіх була спільна  велика мрія – змінити Україну. Але кожен Герой мав і свою маленьку мрію. Сергій був людиною творчою, мріяв стати актором, і в пам’ять про нього ми вирішили заснувати конкурс творчих робіт. Щороку тема конкурсу буде змінюватись, але незмінним буде напрямок – мистецтво», - наголосив голова ГО «Родина Героїв Небесної Сотні» Володимир Бондарчук.

 

 

Церемонію оголошення переможців конкурсу приурочили до дня народження Сергія Нігояна. 2 серпня йому мало б виповнитися 25 років. Сергій був активним учасником Революції Гідності і загинув 22 січня 2014 року від кульових поранень під час протистоянь на вул. Грушевського, ставши одним з перших Героїв Небесної Сотні.

 

 

 «Мене запросили до складу журі конкурсу, і я погодився, тому що для мене Сергій  - особлива людина. Я домовився  в театральному коледжі Дніпра, що його запросять на прослуховування для вступу на акторський факультет. У нього були дуже чудові дані, він міг би стати прекрасним актором. Сьогодні його день народження, тому потрібно не сумувати, а святкувати, що є такі Герої. Герої не вмирають, отже він серед нас. Його героїзм, його доля, його приклад – це абсолютно живий матеріал, жива історія», - говорить режисер Сергій Проскурня.

 

 

На церемонії були присутні рідні Героїв Небесної Сотні, учасники революційних подій, члени журі конкурсу, співорганізатори і партнери – представники Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності, Українського інституту національної пам’яті, Міжнародного фонду «Відродження», мистецького об’єднання «ВАВІЛОН 13».

Завершену інсталяцію можна буде побачити вже в листопаді цього року на виставці у Мистецькому арсеналі, присвяченій п’ятій річниці Революції Гідності.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України