українська російська англійська

Представники Міністерства культури України та Секретаріату Міжвідомчої робочої групи з питань реалізації ромської Стратегії взяли участь у заходах до Міжнародного Дня Голокосту ромів

03.08.2018 | 15:17

Директор департаменту у справах релігій та національностей Андрій Юраш та начальник відділу взаємодії з національним спільнотами України та закордонними українцями Володимир Ходаківський вшанували пам'ять жертв Калітрашу та поклали квіти до пам'ятнику "Ромська Кибитка", встановленого на місці розстрілу 10 000 мирних ромів у Бабиному Яру.

Символічною подією скорботного дня було й покладання жалобного вінка до річки Дніпро на Рибальському острові.

 

 

Також організаторами Всеукраїнського форуму, Міжнародною громадською організацією ромів «КЕТАНЕ» та ромськими організаціями-членами Ромської ради, було проведено вечір пам’яті «Циганські романси над Дніпром» у Маріїнському парку. Перед глядачами виступили ромські художні колективи з усієї України.

 

 

3 серпня з метою привернення уваги громадськості до проблем, пов'язаних з недостатньою кількістю досліджень Калітрашу та радянських репресій, а також до стану сучасної політики стосовно ромської національної меншини, було проведено конференцію "Постанова Верховної Ради України від 08.10.2004 р. "Про відзначення Міжнародного дня голокосту ромів": результати за 14 років, сучасний стан та завдання на майбутнє" за участю представників Ромської ради України, ромських громадських організацій, представників цент ральних органів влади, МФ "Відродження".

 

 

 

"Треба зосередити наші можливості, ресурси та зусилля для того, щоб побачити реальну безперервну лінію функціонування ромської спільноти в Україні, побачити, як вона, всупереч усім зовнішнім репресіям, змогла гідно вистояти та зберегти свою ідентичність, - зауважив Андрій Юраш.

«На мій погляд задля вирішення проблем, з якими стикається ромська спільнота, необхідна консолідація, знаходження порозуміння, утворення певної координуючої структури, яка б об'єднала усі діючі ромські організації, які існують в нашій державі. У дієвому діалозі та співпраці між ромською громадою й органами виконавчої влади разом ми зможемо досягти успіху у становленні демократичних процесів у нашій країні".

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України