українська російська англійська

В рамках проекту Мінкультури на Харківщині відбувся мистецький фестиваль "Рєпін фест"

07.08.2018 | 11:03

В  рамках проекту Міністерства культури «Малі міста – великі враження» на Харківщині відбувся мистецький фестиваль «Рєпін фест».

Урочистості, приурочені до дня народження видатного художника Іллі Рєпіна, проходили на території музею-садиби і розпочалися з покладання квітів до пам’ятника за участі учнів дитячої художньої школи, учасників пленеру, голови Чугуєва Галини Мінаєвої та представників Харківської облради. Учасників пленеру нагородили пам’ятними дипломами та подарунками.

 

 

16 художників з України, Литви, Фінляндії та інших країн представили свої роботи, створені протягом трьох тижнів пленеру. 271 картину розташували в центрі міста, зафіксувавши це в Книзі рекордів України як наймасовішу художню виставку під відкритим небом. Після цього роботи були передані в художній фонд міста.  А на одній з будівель міста з’явився мурал, що зображує відому картину І.Ю. Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султану».

 

 

На час фестивалю на березі р. Сіверський Донець розташували наметове містечко, де проходили майстер-класи майстрів живопису для художників-початківців, писалися етюди, працював відеозал, проводились цікаві лекції.

Серед інших заходів - «Фестиваль однієї пам'ятки» на території пам'ятки архітектури національного значення «Торгові ряди», ярмарок майстрів та ремісників, дегустація виробів виноградарів та бджолярів, аукціон картин та виробів декоративно-прикладного мистецтва, фотовиставка, театралізовані екскурсії. Також відвідувачам була представлена цікава концертна програма за участі місцевих артистів і музикантів, зокрема, оркестру «Chuguev city bаnd».

Вперше була презентована віртуальна екскурсія Чугуєвом. Сучасний мультимедійний проект став результатом роботи декількох ІТ-компаній  і полягає в розташуванні по місту табличок з QR-кодом, за допомогою якого можна завантажити додаток з віртуальною екскурсією. У ролі гіда виступатиме сам Ілля Рєпін. Спогади художника з книги «Далеке та близьке», з особистих листів та історичних матеріалів озвучені харківським актором, а 3-D зображення виконане на основі чугуївського пам'ятника роботи скульптора М. Манізера. Також  у віртуальній екскурсії можна буде побачити реконструйовані пам'ятки архітектури міста, пов'язані з життям та творчістю Іллі Рєпіна.

Чугуїв став одним з восьми фіналістів проекту «Малі міста – великі враження», що дозволило провести цьогорічний рєпінський пленер у туристично-фестивальному форматі та ширше представити мешканцям і гостям міста історико-культурну спадщину батьківщини видатного художника І.Ю. Рєпіна.

Нагадаємо, що проект «Малі міста – великі враження» Міністерства культури має на меті сприяння економічному та соціально-культурному розвитку малих міст, підтримку і популяризацію культурної спадщини та її інтеграцію в суспільне життя, формування іміджу та інвестиційної привабливості територій.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України