українська російська англійська

Прес-анонс брифінгу з приводу офіційної заяви Міністерства культури України щодо надання Музею на Поштовій Площі статусу пам'ятки Національного значення

07.08.2018 | 17:24

8 серпня (середа) 2018 року о 15:30  в Міністерстві культури України ( вул. Івана Франка,19 ) відбудеться брифінг  з приводу офіційної заяви Міністерства культури України щодо надання Музею на Поштовій Площі статусу пам’ятки Національного значення.

 

Спікери заходу:

 

Заступник Міністра культури Тамара Мазур

Начальник Управління охорони культурної спадщини Олександр Єпіфанов

 

Нагадаємо, що  згадану пам'ятку виявлено в процесі археологічних розкопок у І-му кварталі 2015 року. Вона розташована в історичному середмісті м. Києва, під сучасною Поштовою площею, що обмежується береговою лінією Дніпра, між проїжджою частиною Володимирського узвозу та вул. Боричів узвіз. Межі об’єкту з південного сходу поки не виявлено. Глибина залягання археологічного об’єкта починається з  2,5-8 м.

За результатами археологічних досліджень, здійснених у 2014-2017 роках Державним підприємством "Центр археології Києва" Інституту археології НАН України під керівництвом Сагайдака Михайла Андрійовича, об’єкт складається з дерев’яного настилу дороги, що вела від берегової лінії до центральної частини міста, фрагментів дренажної системи XVIII ст., виявлено горизонти культурного шару XI-XIII ст., що залягають на глибині 5,5-8 м, рештки вуличної забудови XII ст., яка відокремлена лінією парканів з напівколод. Крім того, зафіксовано будівлю, виконану у зрубній техніці, під нею будівлю XI ст. виконану за каркасно-стовповою конструкцією, досліджено залишки майстерні склороба XIII ст.

Обліковою документацією на пам'ятку археології її історична цінність визначена наступним чином: "Об’єкт дає нову інформацію про розвиток містобудування у середньовічному Києві. Завдяки унікальній збереженості дерев’яної забудови XI-XIII ст. характерної для середньовічних міст Київської Русі є високоякісним джерелом для вивчення та реконструкції історичного минулого столиці Київської Русі."

Міністерство культури з моменту виявлення пам’ятки підтримало ініціативу щодо надання цьому об’єкту статусу пам’ятки національного значення.

 

Місце проведення: м. Київ, вул. Івана Франка, 19 (Міністерство культури України)

Початок заходу :  8 серпня  (середа) 2018 року о 15:30

Акредитація для представників ЗМІ: тел.: +380968880739 (Плоха Анастасія),  ел.адреса: ohoronaks@ukr.net

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України