українська російська англійська

Мінкультури розпочинає процедуру надання статусу пам'ятки національного значення знахідкам на Поштовій площі

08.08.2018 | 18:15

Сьогодні, 8 серпня у  Мінкультури відбулось засідання Експертної комісіі з питань надання Поштовій площі статусу пам’ятки Національного значення та створення Національного музею археології, історії та містобудування, за участі представників Міністерства культури, КМДА, а також громадських організацій.

 

В ході засідання було вирішено надати рекомендацію Мінкультури розглянути питання щодо включення до Державного реєстру нерухомих пам’яток  України за категорією «Пам’ятка археології  національного значення», ті археологічні знахідки, які були знайдені під час розкопок на Поштовій площі і яким було надано статус пам’ятки археології місцевого значення.

 

Окрім цього, було прийнято рішення щодо доопрацювання питання щодо  включення цієї пам’ятки до Державного реєстру за категорією  «Пам’ятка історії».

 

«На сьогоднішній день ми маємо рекомендацію, яка дає підставу Мінкультури розпочати процедуру внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України пам’ятку археології за категорією національного значення», - говорить заступник Міністра культури  Тамара Мазур, -«Ми розраховуємо на якнайшвидше вирішення цього важливого питання і сподіваємось, що рішення буде прийнято в найкоротші терміни, а всі відповідні процедури, зокрема, погодження у встановленому порядку проекту постанови Кабміну, будуть завершені до кінця цього року».

 

 

 

Нагадаємо, що  згадану пам'ятку виявлено в процесі археологічних розкопок у І-му кварталі 2015 року. Вона розташована в історичному середмісті м. Києва, під сучасною Поштовою площею, що обмежується береговою лінією Дніпра, між проїжджою частиною Володимирського узвозу та вул. Боричів узвіз.

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України