українська російська англійська

У Києві презентували Український національний стенд на Франкфуртському книжковому ярмарку

09.08.2018 | 17:52

Сьогодні, 9 серпня у Національному музеї Тараса Шевченка презентували Український національний стенд та програму заходів на  Франкфуртському книжковому ярмарку.

 

 

«Франкфуртський книжковий ярмарок – це не тільки один із найбільших та найважливіших у світі форумів для видавничої галузі та креативних індустрій. Останніми роками це ще й майданчик для політичних та політологічних дискусій на теми, які хвилюють європейську та світову спільноту», - зазначив під час презентації Заступник Міністра культури Юрій Рибачук.

 

 

«Франкфуртський ярмарок навіть почали називати сейсмографом процесів, що відбуваються в глобальному суспільстві. Тому гідне представлення України на цьому ярмарку розглядається як один із пріоритетних заходів для Уряду загалом і для Міністерства культури зокрема.  Адже це форум, де Україна не просто представляє свою книжкову культуру, а й позиціонує себе країною, яка включена в європейський культурний і політичний контекст та формує порядок денний Європи, - Європи, що читає і мислить».

 

Країну презентуватимуть 16 видавництв, серед яких «Видавництво Старого Лева», «Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», «Фонтан казок», «А-ба-ба-га-ла-ма-га», «Наш формат» і «Фоліо». Учасниками культурної програми на стенді стануть українські письменниці Катерина Калитко і Вікторія Амеліна, літературний критик Євген Стасіневич, історик Сергій Плохій, Мустафа Джемілєв і громадський активіст Алім Алієв. На ярмарку представлять експозицію українських видавців, книжки-учасниці конкурсу на найкращий книжковий дизайн Книжкового Арсеналу і плакати ілюстраторів, які увійшли в каталог Інституту книги.

Гасло українського національного стенду – Senses of Ukraine / ВідЧУТИ Україну.

 

 

«Візуально-просторова мова, запропонована для дизайну стенду, відсилає до тривалої художньої традиції конструювання лінгвістично-візуальних образів. У такій смисловій конструкції, візуальна і концептуальна композиція типографічних елементів стає акцентованим засобом формування і трансляції сенсу; типографія як медіа. Такий підхід у художній практиці активно розвивали учасники угрупування «Нова ґенерація»», - говорить візуальний куратор національного стенду Андрій Лінік.

 

Нагадаємо, цьогорічний Франкфуртський книжковий ярмарок проходитиме з 10 по 14 жовтня у Франкфурті-на-Майні (Німеччина).

Український національний стенд та програму заходів на  Франкфуртському книжковому ярмарку організовує Міністерство культури України спільно з Українським інститутом книги, Міністерством закордонних справ та Українською асоціацією видавців та книгорозповсюджувачів.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України