українська російська англійська

В Чернігові відбувся ХІІІ Міжнародний фольклорний фестиваль національних культур "Поліське коло"

27.08.2018 | 11:05

В Чернігові на Красній площі зібралися представники національно-культурних товариств Чернігівщини на щорічний Міжнародний фестиваль національних культур «Поліське коло», який відбувся в рамках заходів до Дня незалежності України 24 серпня. У яскравій палітрі фестивального руху нашого краю він по праву займає одне з провідних місць. 

 

          

Кожного року фестиваль проводиться з метою укріплення міжнаціональних взаємовідносин, патріотичного виховання молоді, формування гуманістичних ідеалів, зміцнення культурно-духовних зв’язків.

Національно-культурні товариства чудово представили роботи громад які були виражені в національній кухні, чудових національних традиціях та творчості.

 

 

Цього року було 19 наметів, де представники етносів пригощали традиційними стравами, розповідали про особливості їх культури, демонстрували вироби народних умільців.

Під час святкування Міжнародного фольклорного фестивалю національних меншин «Поліське коло» представниками Національного реєстру рекордів України зафіксували найбільшу іграшку-свищик. Її виготовили чернігівські майстри Сергій Янков та Микола Тараненко.

 

 

Керівники студій обласного центру народної творчості, відділу розвитку народних ремесел та художніх промислів виготовили іграшку рекордних розмірів. Свищик заввишки 1 метр 80 сантиметрів та діаметром 2 метри презентували на проекті народна іграшка на Красній площі. Саме тут і зафіксували Національний рекорд. Адже іграшки таких розмірів немає на теренах України.

На виготовлення рекордної іграшки пішло 80 кг олешнянської глини і 2 тижні напруженої праці.

 

 

У відкритті фестивалю взяли участь в.о. керівника апарату облдержадміністрації Ірина Соломаха та директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій обласної державної адміністрації Олександр Левочко.

 

 

Інформація надана Департаментом культури і туризму, національностей та релігій

Чернігівської ОДА

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України