українська російська англійська

Розпочалися зйомки пригодницької історичної драми Олеся Саніна "Довбуш"

27.08.2018 | 14:44

Кінокомпанія «Пронто Фільм» за підтримки Державного агентства України з питань кіно розпочала зйомки пригодницької історичної драми «Довбуш». Автор ідеї, співавтор сценарію та режисер картини Олесь Санін, продюсує стрічку Максим Асадчий, оператор - постановник Сергій Михальчук.

Серед виконавців головних ролей – Сергій Стрельніков (Олекса Довбуш), Олексій Гнатковський (Іван Довбуш) і Даша Плахтій (Марічка).

 

 

Кінопроект «Довбуш» став одним з переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно. Державна підтримка цього проекту становить 65 млн грн при загальній вартості виробництва 86 млн 679 ,2 тис. грн.

Події стрічки розгортаються у першій половині XVIII ст. у містичних Карпатських горах та розповідають про драму життя Олекси Довбуша, його непростого кохання та боротьби за гідну долю для свого народу, і тут навічно оселяється таїна його безсмертя. Ватага опришків під проводом двох братів, Івана та Олекси Довбушів, їхня невловимість і зухвалість стали надією для народу і пострахом для ворогів. Дороги братів розходяться, панство кидає всі зусилля на придушення волелюбних настроїв, якими охоплені Карпати.

 

За словами Олеся Саніна, автори фільму відтворюють історію драматичного життя людини – легенди Карпат Олекса Довбуша, на основі українських та польських історичних документів.

«Ця драматична історія двох братів буде дуже цікавою - в чому різниця між героєм та бандитом, чому варто жити та варто помирати. Для гуцулів Олекса Довбуш є людиною – надією, але ми хотіли показати його іншим – не легендою, не кам’яними фігурами чи іконами, а живою людиною з плоті і крові, яка страждає, кохає і має право на смерть», - розповідає режисер.

 

 

Наразі команда стрічки проводить складну й кропітку роботу над декораціями – будуються колиби і карети, відроджується процес сплаву лісу, мостів, дараб та значної частини архітектурних об’єктів. Фільм здивує глядачів великою кількістю унікальних трюків, актори кілька місяців займались підготовкою каскадерських трюків та боїв. Четвертий місяць триває фольклорна експедиція в Карпатах, яка записує унікальні пісні та гру музикантів, саме так, як це мало звучати у 18 ст.

 

«Переконаний, що фільм  «Довбуш» буде надзвичайно захопливий, це саме той матеріал, яким будуть захоплюватися глядачі. Жанр стрічки поєднує любов, зраду, самопожертву і певні елементи, які дадуть можливість захоплюватися картиною і героями. Він є відкритим та має певну філософію, але, разом з тим, розповідає про прості близькі кожному речі, які втілюються в тебе на очах», - говорить Міністр культури України Євген Нищук.

 

 

«Цей фільм створюватиметься за державної підтримки, і це дуже важливо, коли держава фінансує такі твори – патріотичні, героїчні та романтичні, ті, які матимуть успіх  та очікування в суспільстві».

 

Прем’єра фільму запланована на осінь 2019-го року.

 

Фотографії надані знімальною групою фільму «Довбуш».

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України