українська російська англійська

Єпископ Української греко-католицької церкви Борис Гудзяк став лауреатом премії імені Василя Стуса 2018 року

27.08.2018 | 19:34

У Національному музеї Тараса Шевченка відбулася церемонія нагородження лауреата Премії імені Василя Стуса 2018 року. Цьогорічним лауреатом вперше став представник духовенства, якого відзначили цією Премією єпископ Української греко-католицької церкви та президент Українського католицького університету Борис Ґудзяк.

Вручаючи відзнаку, президент Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу Микола Рябчук наголосив на великому внеску Владики Бориса (Ґудзяка) у розбудові унікальної інституції - Українського католицького університету та висловив переконання, що його праця та громадська діяльність заслуговують  високої оцінки.

 

«Стус – жива історія і позиція, його премія – виклик і обов’язок. Це наш час і, на жаль, наші дилеми. Особливо зараз, коли за полярним колом карається Олег Сенцов, перейшовши ще одну нелюдську відмітку болю і страждань – сто днів голодування», - зазначив під час свого виступу Борис Ґудзяк.

«Стус знав, що осуд злочинів комунізму необхідний і вірив, що він відбудеться. Зараз наша відповідальність полягає в тому, щоб суд завершився. І щоб вирок остаточно допоміг нам лишити минуле в минулому. Стус настоював на правді, коли панувала диктатура брехні. Він був здатен зробити моральний вибір, оточений аморальною більшістю. У нього, мабуть, були і питання, і сумніви, але водночас була певність у принципах. Це видно як по його житті, так і по віршах. Істина існує».

 

Премія імені Василя Стуса заснована 1989 року Українською асоціацією незалежної творчої інтелігенції на чолі з Євгеном Сверстюком. З 2015 року Премією опікується Український ПЕН PEN Ukraine. Премія присуджується щороку авторам (літераторам, митцям, режисерам) за особливий внесок в українську культуру та стійкість громадянської позиції.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України