українська російська англійська

Відбулась нарада з питань атестації педагогічних працівників закладів освіти сфери культури

29.08.2018 | 13:24

Сьогодні,  29 серпня Міністерство культури України  провело нараду з питань атестації педагогічних працівників закладів (установ) сфери культури у 2018/2019 навчальному році та з інших питань функціонування культурно-мистецької освіти.

 

 

Для забезпечення організації та дотримання законодавства під час атестації за новим порядком до участі в нараді запрошені голови та секретарі атестаційних комісій органів управління в сфері культури обласних та Київської міської державних адміністрацій.

Розпочинаючи нараду, перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко наголосила, що  2018 рік  є другим роком реалізації Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року, де одним з пріоритетів визначено модернізацію змісту та умов надання мистецької освіти.

«Минає рік від набрання чинності Законом України «Про освіту», який завдяки інтелектуальним та комунікативним зусиллям Міністерства культури та підтримці групи змін містить достатньо норм, які дають можливість зробити якісні зміни в усій системі освіти нашої галузі», - відзначила Світлана Фоменко.

 

 

«Після введення в дію цього Закону Мінкультури розпочало реалізовувати його норми і першим предметом уваги для нас, і це логічно, стала система мистецьких шкіл – основи всієї багаторівневої системи спеціалізованої мистецької освіти».

За її словами, передбачаючи зміни в освітній сфері та беручи до уваги процес децентралізації Міністерство культури ініціювало проведення спеціальних семінарів для керівників мистецьких шкіл на теми стратегічного планування, проектного менеджменту, стратегічних комунікацій, лідерства та управління змінами, провівши вже шість регіональних семінари та планує провести  ще два до кінця цього року. Розроблено і затверджено Концепцію сучасної мистецької школи, яка стала новою моделлю організації діяльності мистецьких шкіл для втілення в майбутньому. Також Мінкультури розроблено цілу низку нових основоположних документів для закладів мистецької освіти, це: методичні рекомендації щодо розроблення освітніх програм для мистецьких шкіл з моделями нового змісту освіти в мистецьких школах, типові освітні програми для державних спеціалізованих мистецьких шкіл-інтернатів, Положення про атестацію педагогічних працівників закладів тощо.

Окрім того, Міністерством культури запроваджено пілотний проект з упровадження освітніх програм в мистецьких школах, до якого ввійшло 29 шкіл з 11-ти областей та міста Києва, які вже готові до якісних змін. Керівники цих шкіл на початку липня пройшли спеціальний тренінг.

До кінця року відомством заплановано провести ще низку ключових заходів, направлених на забезпечення оновлення мистецьких шкіл. Серед іншого, це затвердження типових освітніх програм початкової мистецької освіти, оновлення зразків документації мистецьких шкіл,  внесення змін до нормативів матеріально-технічного забезпечення мистецьких шкіл, проведення підвищення кваліфікації з викладання нової дисципліни «Музична грамота та практичне музикування» та інші.

«Нове Положення про атестацію істотно змінює порядок атестації педагогічних працівників. Під час підготовки цього положення працювала робоча група і документ пройшов широке громадське обговорення в формі електронних консультацій  громадськістю, в фокус-групах та на зустрічах з керівниками шкіл деяких областей. Остаточно Положення обговорювалося з Профспілкою працівників культури України і в підсумку маємо сьогодні результат. Ми маємо великі очікування щодо нової атестації і переконані, що при виконанні всіх норм нового положення атестація стане дійсно об’єктивною процедурою оцінювання якості педагогічних працівників», - наголосила Світлана Фоменко.

Учасники наради мали можливість докладно розглянути пункти наказу Міністерства культури України «Питання атестації педагогічних працівників», утому числі строки атестаційних процедур і повноважень атестаційних комісій.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України