українська російська англійська

Дні європейської спадщини 2018 в Україні: культурне розмаїття України

30.08.2018 | 16:44

У вересні 2018 року в заповідниках, музеях та містах по всій Україні буде проходити широка та різноманітна програма заходів в рамках проведення Днів європейської спадщини (ДЄС) – інтерактивні виставки, ремісничі майстерні, екскурсії, фестивалі та історичні реконструкції. Цього року Україна обрала свою національну тему «Мистецтво обмінів: культурне розмаїття України». Проте варто зазначити, що деякі учасники ДЄС обрали свої регіональні теми. Так Дні європейської спадщини у Львові пройдуть під темою «Від ремесел до професій: спадок тих, хто творить Львів».

Протягом місяця кожний бажаючий зможе почути історії про ремесла і професії у Львові, вирушити у велокруїз, прогулятися таємничими підземеллями Василіанського монастиря і романтичною «Софіївкою» в Умані, попрацювати в гончарній майстерні або навчитися виготовляти папір, дізнатися більше про традиції, наприклад шоколадні у Львові та музичні у Батурині, відвідати День степу на «Кам’яній Могилі» та музейно-туристичний фестиваль «Давній Галич», побувати на культових підприємствах Львова, а також поринути в епоху «Електрона».

Програма заходів за посиланням. В програмі можливі зміни.

 

Довідка:

Дні європейської спадшини (ДЄС) - спільна ініціатива Ради Європи та Європейської Комісії - найпопулярніші культурні заходи, що спільно проводяться різними країнами Європи. Загальноєвропейський характер подій сприяє об'єднанню громадян в європейському вимірі та акцентує увагу на цінності культурної спадщини в 50 державах, що підписали Європейську культурну конвенцію. Щорічно з кінця серпня до початку жовтня організовується понад 70 000 заходів, що допомагають підвищити рівень обізнаності про спільну спадщину Європи та постійну потребу в її захисті, а також створювати спільну культурну спадщину, сприяти інтеграції та сприяти креативності та уяві. Основною ідеєю заходу є відкриття і огляд зазвичай закритих чи маловідомих пам'яток, щоб привернути увагу громадськості до їх історичної та архітектурної цінності.

Заходи Днів європейської спадщини об’єднанні єдиною темою для всієї Європи. Як одна з ключових ініціатив Європейського року культурної спадщини 2018 року цього року ДЄС проходяться під гаслом «Мистецтво обміну». Європейський рік культурної спадщини покликаний сприяти залученню широкої громадськості  до вивчення багатої та різноманітної культури Європи та збереження унікальної культурної спадщини.

Більше інформації за посиланнями:

European Heritage Days Portal: http://www.europeanheritagedays.com/Country/Ukraine

Facebook: https://www.facebook.com/EHDUkraine/ 

Council of Europe: http://www.coe.int/en/web/portal/european-heritage-days

European Commission: https://ec.europa.eu/programmes/creative-europe/actions/heritage-days_en

 

Для отримання додаткової інформації, звертайтесь, будь ласка, до Галини Малініної, національного координатора Днів європейської спадщини в Україні: + 38 (044)  234 41 93, malinina@mincult.gov.ua.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України