українська російська англійська

У Києві вшанували пам'ять депортованих у 1941 році етнічних німців із України

29.08.2018 | 16:08

28 серпня в Німецькій Євангелічно-лютеранській церкві Святої Катерини м. Києва відбулися заходи до Дня Пам’яті депортованих у 1941 році етнічних німців із України.

У заходах взяли участь представники німецької національної меншини, згаданої релігійної спільноти, Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні, Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України, Департаменту культури Київської міської державної адміністрації, Ради німців України, національно-культурних товариств Києва.

Після поминальної служби присутні у виступах відзначили необхідність пам’ятати трагічні події, пов’язані із депортацією тоталітарним режимом різних народів. Зокрема Голова Ради німців України Володимир Лейсле закликав присутніх брати активну участь у жалобних заходах в пам’ять про депортацію кримських татар.

 

 

Керівник відділу культури, освіти та національних меншин Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні Себастьян Громіг у своєму виступі згадав про нинішній європейський вибір України, що дає змогу гармонійно розвиватись українсько-німецьким відносинам у багатьох сферах суспільного життя, унеможливлює повторення трагічних подій минулого – депортацій з України за національною ознакою.

 

Від Міністерства культури України виступив начальник відділу Департаменту у справах релігій та національностей Юрій Марченко, який подякував громаді Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України за традицію вшанування пам’яті безневинно репресованих етнічних німців. У виступах також було згадано про депортацію німців з Криму, ліквідацію автономії німців у Поволжі, інші трагічні події.

Учасники заходів запалили свічки пам’яті та поклали квіти до пам’ятника «Скорботний Ангел».

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України