українська російська англійська

Фахівці Департаменту у справах релігій та національностей Мінкультури провели робочу зустріч з представниками громадських та релігійних організацій мусульман України

30.08.2018 | 16:18

30 серпня директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш провів робочу зустріч з представниками громадських та релігійних організацій мусульман України, в якій взяли участь муфтій Духовного управління мусульман України «УММА» Саїд Ісмагілов, заступниця голови громадської організації Ліга мусульманок України Ольга Фриндак та інші уповноважені представники.

Під час зустрічі сторони обговорили питання відносин між державними органами влади та релігійними організаціями мусульман, а також розглянули низку проблемних тем в житті мусульманської громади країни. Однією з них є проблема оформлення паспорту громадянина України (та паспорту для виїзду за кордон) для жінок, які сповідують іслам, адже в Україні у відповідності до норм національного стандарту ДСТУ 1303-94 фотографування на документи в головному уборі заборонено.

 

 

Під час обговорення Андрій Юраш наголосив, що Міністерство культури України підтримує внесення змін до нормативно-правових актів, які регулюють зазначене проблемне питання, адже в ісламській релігійній традиції жіночий одяг має символічне, релігійно-ідентифікаційне й теологічне значення. Також він зазначив, що відповідно до частини 3 статті 5 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» держава захищає права і законні інтереси релігійних організацій; бере до відома і поважає традиції та внутрішні настанови релігійних організацій.

В свою чергу Саїд Ісмагілов зазначив, що у відповідності до рекомендацій Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО) головний убір не допускається, за винятком тих випадків, які спеціально затверджує держава, що видає відповідні документи. Головною підставою для цих винятків є релігійні переконання.

У підсумку обговорення сторони вирішили продовжити консультації, з цього питання, залучивши до них й інші зацікавлені державні органи, науковців та громадськість, щоб запропонувати дієвий механізм з вирішення цієї проблемної ситуації на основі кращих взірців досвіду інших європейських країн.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України